Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Turisté se do Špindlerova Mlýna příliš nehrnou

15. 6. 2020

page.Name
Zájem o letní dovolené v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn je meziročně asi o polovinu nižší. Rezervací ubytování na červenec a srpen sice přibývá, ale ne tak rychle, jak by si hoteliéři přáli. Chybějí zatím zahraniční klienti, uvedl majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura. Po dvouměsíční pauze zaviněné epidemií koronaviru podle něj převládá mezi klienty opatrnost, lidé rezervaci pobytů dělají na poslední chvíli.

"Očekáváme, jak se situace bude dál vyvíjet, ale už teď je jasné, že rozjezd sezony bude velmi pozvolný. Obsazenost letních měsíců vzrostla na 30 až 40 procent. V minulých letech v tuto dobu to ale bylo přes 60 procent," řekl Jandura. Červen označil z hlediska zájmu o ubytování ve Špindlerově Mlýně za velmi špatný. "I když hotely už mohly mít otevřeno, klientů bylo málo, byl znát výpadek zahraničních hostů," dodal.

Koronakrize tlačí hoteliéry k větším pobídkám pro hosty. Přibývá například nabídek all-inclusive, což bylo dříve v Krkonoších spíše výjimečné. "Hoteliéři zkoušejí veškeré nápady, jak hosty přitáhnout. Letos nikdo ve 'Špindlu' nezdražoval, a to i přesto, že hoteliérům hodně stouply náklady kvůli restrikcím v souvislosti s koronavirem. Některé restaurace dokonce šly s cenou dolů," uvedl Jandura. Odhaduje, že letos budou hrát z hlediska obsazenosti ubytovacích kapacit významnější roli tuzemští hosté.

Ve Špindlerově Mlýně, ve kterém je okolo 10 tisíc lůžek, jsou zařízení všech kategorií. Nejlevnější ubytování lze na léto sehnat od 450 korun na osobu a noc se snídaní, ve vícehvězdičkových hotelech se cena může vyšplhat až k několika tisícům korun.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Štefek