Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Krásy Trutnovska zachytí nová kniha leteckých fotografií

29. 7. 2020

Krásy Trutnovska zachytí nová kniha leteckých fotografií 10 snímků
V České republice vzniká první ucelená edice knih zaměřující se na přiblížení krás jednotlivých regionů z ptačí perspektivy. Tyto knihy jsou plné neopakovatelných pohledů na známá místa i neznámá zákoutí.

Nyní CBS Nakladatelství začíná mapovat region Trutnovska. „V současné době probíhají přípravy a sběr informací pro knihu leteckých fotografií Trutnovsko z nebe,“ říká obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Dominanty regionu na jednom místě

Lidé se můžou těšit na letecké snímky, které pravděpodobně ještě nikdy neviděli. Kniha zachytí krásy hlavního města regionu Trutnov, ale i lyžařské areály jako jsou Špindlerův Mlýn, Jánské Lázně nebo zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem. „Vedle toho budou k vidění i pohledy, které se vám běžně nenaskytnou. Uvidíte například barokní krásy hospitalu Kuks, dělostřeleckou pevnost Stachelberg či úchvatnou přírodu Krkonoš,“ popisuje projektová manažerka Kateřina Pourová.

„V současné době se pohybuji na Trutnovsku a sbírám potřebné podklady, všímám si krajiny, zajímavostí i dominant regionu. Největší pikantnosti, které se mnohdy skrývají v útrobách kraje, ale znají většinou jen místní. Jejich rady a doporučení jsou proto pro nás při tvorbě knihy velmi cenné,“ dodává Kateřina Pourová.

Česko jako pohádková země

Fotografie v knize jsou pořízené především z letadla. „Po několikaletém létání nad Slovenskem jsem se rozhodl v roce 2012 začít objevovat z nebe i Česko. Musím uznat, že je to úplně jiná krajina než naše hornaté a bouřlivé Slovensko. Česko mi připadá jako pohádková země. Z nebe jsou vidět malebné vesničky a návsi s jezírky, o kus dál zase nádherné zámečky nebo dominantní hrady. Do české krajiny jsem se opravdu zamiloval,“ říká majitel firmy, pilot a fotograf Milan Paprčka.

Kniha leteckých fotografií Trutnovsko z nebe vyjde v první polovině příštího roku.

(bog, tz-ašp)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: CBS Flying Team