Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Sezona ve Špindlerově Mlýně zatím slabá, hoteliéři věří ve zlepšení

5. 7. 2020

page.Name
Dosavadní sezona v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn je kvůli koronavirové epidemii z pohledu hoteliérů slabá a její rozjezd je velmi pomalý. Přes uvolnění epidemiologických restrikcí jsou hotely v průměru obsazené nejvýše z poloviny. Zájem rekreantů je hlavně o víkendové pobyty, o týdenní turnusy je nyní zájem malý. Obsazenost by se měla zvednout od poloviny července, uvedl majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura.

"Obsazenost od půlky července je pozitivnější. Mohla by se pohybovat od 50 do 70 procent, budou najíždět německé a nizozemské prázdniny. Je zde ale velký rozptyl mezi jednotlivými zařízeními. Někde mají rezervace na 80 procent kapacity, někde jsou na 30 procentech," řekl Jandura. Již nyní je ale podle něj jasné, že s minulými letními sezonami, kdy víkendy byly zcela plné a celková obsazenost byla mezi 70 až 80 procenty, nebude letošní léto srovnatelné.

Hoteliéři věří, že do Krkonoš v létě na prázdniny opět přijedou Poláci, Němci a Nizozemci. "Už pobyty začínají pomalu poptávat, už jsou zde vidět německé autobusy," řekl Jandura.

Lidé podle něj letos s objednáním pobytů vyčkávají a volí rezervace na poslední chvíli, ačkoliv s žádnými slevami typu last minute počítat nemohou. "Možná trochu překvapivě lidé nyní často objednávají dražší hotely vyšších kategorií, které nabízejí plný servis včetně bazénů, masáží a dalších služeb," řekl. Ceny pro letošní sezonu hoteliéři podle Jandury neměnili, ač mají zvýšené náklady s hygienickými opařeními. Některé restaurace v centru střediska ceny snížily.

Horští hoteliéři jsou podle Jandury zklamaní, že vláda v rámci podpory ubytovacích služeb zatím myslela jen na lázně, jejichž klienti mohou dostat od státu voucher na slevu 4000 korun na pobyt. Prodej ubytovacích služeb byl kvůli koronaviru zakázán od 15. března. Hotely, penziony a další ubytovací zařízení se mohly znovu otevřít 25. května.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Štefek