Neděle

23. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Hoteliérka z Krkonoš Klára Sovová spustila výzvu „Kdo může, pomůže“

16. 4. 2020 Autor: Jiří Štefek

Hoteliérka z Krkonoš Klára Sovová spustila výzvu „Kdo může, pomůže“ 26 snímků
Vypětí, vyčerpání, únava, nedostatek odpočinku, ale i stres či potenciální ohrožení vlastního zdraví. S tím vším se musí potýkat lékaři, zdravotní sestřičky, zaměstnanci hospiců, záchranáři, policisté, požárníci a další lidé, kteří v první linii bojují s koronavirem a snaží se pomáhat všem, kterým epidemie a vyhlášená omezující opatření znesnadňují běžné životní úkony či potřeby, nebo udržují v chodu základní bezpečnostní služby pro společnost.

Ti všichni pracují ráno, odpoledne i v noci. V pracovní dny i o víkendech. Mají práce nad hlavu. Dělají to, co všichni potřebujeme a bez čeho se naše společnost neobjede. Za to si zaslouží veliké poděkování, úctu a respekt. A třeba i trochu více.

A právě nápad poděkovat „i trochu více“ všem, kteří jsou v první linii a téměř neznají oddech a odpočinek se zrodil v hlavě hoteliérky Kláry Sovové, která v Krkonoších vlastní a provozuje Luční boudu. Protože její vyhlášený horský hotel je momentálně kvůli koronavirové epidemii uzavřen a Sovová se svými zaměstnanci nechtěla sedět s rukami v klíně, vymyslela a spustila výzvu „Kdo může, pomůže“.

Zároveň vyzvala další firmy či jednotlivce, kteří chtějí jako ona takto poděkovat lidem v první linii, aby se k ní připojili. „Před pár dny to byla myšlenka, která vzešla z úvahy, že i když nemohu teď naplno dělat svou obvyklou práci, přesto chci být prospěšná pro ty, kteří jí mají naopak každý den nad hlavu. Zkusila jsem přizvat i ostatní, kterým myšlenka společné pomoci není cizí,“ uvedla Klára Sovová.

Na její výzvu už zareagovala desítka firem z Trutnovska. „Všem, kteří do toho šli se mnou, moc děkuji a moc ráda mezi námi přivítám další dobré duše. Pojďte mezi nás! Můžete mě kontaktovat na facebookových profilech Klára Sovová nebo Luční bouda. V těchto dnech žiji touto výzvou skutečně naplno a intenzivně. Má to smysl a ten hřejivý pocit pospolitosti a sdílené pomoci je opravdu k nezaplacení,“ dodala Sovová.

Pomoc, kterou Sovová skrze svoji výzvu „Kdo může, pomůže“ realizuje, má podobu balíčků, do nichž všichni zúčastnění přidávají něco ze své produkce. Hoteliérka z Luční boudy se svými zaměstnanci do nich například načepovala pivo Paroháč vařené přímo na Luční boudě a napekla borůvkové koláče. První desítky balíčků Klára Sovová rozvezla již na začátku dubna mezi příslušníky záchranných a bezpečnostních sborů v Trutnově. A v dalších týdnech v tom hodlá pokračovat a okruh takto obdarovaných zařízení ještě rozšířit.

Do projektu se zapojily firmy Velkoobchod Mečíř, Bidfood Czech Republic, Úklidovka Trutnov, Xantipa Agency, Lékárna U Řeky, Kafírna Trutnov, CARLA Chocolate, Pizza Express Trutnov a Uzenářství Šrol. Další informace o těch, kteří se zapojili do této výzvy, naleznete na facebookovém profilu Kláry Sovové

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Miloš Šálek, Facebook Kláry Sovové