Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Zima se vrátila. Na hřebenech přes noc napadlo až 25 centimetrů sněhu

12. 5. 2020

page.Name
Teplé jarní počasí v pondělním pozdním odpoledni utnul prudký příliv studeného vzduchu doprovázený mohutným lijákem a silným větrem. Počasí, při němž se doslova čerti ženili, se v noci převléklo do zimního hávu. Začalo mrznout a hřebeny pokryla sněhová nadílka.

Podle informací na meteorologických portálech na hřebenech Krkonoš v noci napadlo mezi 15 až 25 centimetrů sněhu. Na Luční boudě podle její majitelky a provozovatelky Kláry Sovové přes noc spadlo okolo 20 centimetrů a polská horská služba uvedla, že na Sněžce přibylo 25 centimetrů sněhu. Několikacentimetrová nadílka pokryla i svahy v horských střediscích jako Špindlerův Mlýn nebo Pec pod Sněžkou.

Hluboko pod bod mrazu zamířily i hodnoty na teploměrech. Nejchladněji bylo na Sněžce či Luční boudě, kde bylo nad ránem -7 stupňů Celsia, přičemž pocitová teplota byla ještě nižší.Chladné počasí má vydržet i během celého dnešního dne. Například na Špindlerově boudě má nejvyšší odpolední teplota dosáhnout maximálně 2 stupňů Celsia. Srážky, které mohou ve vyšších polohách přecházet ve sněžení, se mají dostavit zítra odpoledne.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Klára Sovová, Luční bouda