Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Vláda opět uzavře hospody od 20 hodin, skiareály vrátila zpět do nejistoty

7. 12. 2020

page.Name
Všechno je jinak. Majitelé restaurací se ještě ani nerozkoukali a už opět budou měnit otevírací dobu svých podniků. Ještě ve větší nejistotě jsou provozovatelé lyžařských areálů: původně navržený termín jejich otevření - pátek 18. prosince - už neplatí. Vláda totiž o něm ani nejednala a tudíž ani neschválila.

Současná epidemická situace zatím neumožňuje takové rozhodnutí přijmout, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba za ANO) dodal, že zatím nebude zveřejněn ani manuál pro provoz zimních středisek.

Blatný přitom v pátek řekl, že skiareály by se v České republice měly otevřít od 18. prosince. "Tento svůj návrh jsem stáhl z jednání vlády, proto o něm zatím jednáno nebylo," uvedl dnes. Pravidla pro provoz zimních středisek jsou podle Havlíčka připravena, konzultují se s provozovateli areálů. Zveřejněn bude ale až bude jasné, od kdy budou moci lyžařská střediska fungovat. Podmínky budou podle něj představeny s předstihem.

Zavíračka ve 20 hodin
Bary, restaurace a další stravovací zařízení budou muset od středy zavírat nejpozději ve 20:00 včetně hotelových restaurací a výdejních okének. Restrikce se netýká rozvozu jídla. 

Vláda tak reagovala na častá porušování opatření v tomto odvětví. Podle Blatného k výdejním okénkům byly přistavovány vyhřívané stany, byly zjištěny přeplněné bary. Také na trzích se konzumovalo jídlo a alkohol, což bude rovněž od středy podle ministra zdravotnictví zakázáno.

(ČTK, jš)
Foto: Jiří Štefek