Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Vláda opět uzavře hospody od 20 hodin, skiareály vrátila zpět do nejistoty

7. 12. 2020

page.Name
Všechno je jinak. Majitelé restaurací se ještě ani nerozkoukali a už opět budou měnit otevírací dobu svých podniků. Ještě ve větší nejistotě jsou provozovatelé lyžařských areálů: původně navržený termín jejich otevření - pátek 18. prosince - už neplatí. Vláda totiž o něm ani nejednala a tudíž ani neschválila.

Současná epidemická situace zatím neumožňuje takové rozhodnutí přijmout, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba za ANO) dodal, že zatím nebude zveřejněn ani manuál pro provoz zimních středisek.

Blatný přitom v pátek řekl, že skiareály by se v České republice měly otevřít od 18. prosince. "Tento svůj návrh jsem stáhl z jednání vlády, proto o něm zatím jednáno nebylo," uvedl dnes. Pravidla pro provoz zimních středisek jsou podle Havlíčka připravena, konzultují se s provozovateli areálů. Zveřejněn bude ale až bude jasné, od kdy budou moci lyžařská střediska fungovat. Podmínky budou podle něj představeny s předstihem.

Zavíračka ve 20 hodin
Bary, restaurace a další stravovací zařízení budou muset od středy zavírat nejpozději ve 20:00 včetně hotelových restaurací a výdejních okének. Restrikce se netýká rozvozu jídla. 

Vláda tak reagovala na častá porušování opatření v tomto odvětví. Podle Blatného k výdejním okénkům byly přistavovány vyhřívané stany, byly zjištěny přeplněné bary. Také na trzích se konzumovalo jídlo a alkohol, což bude rovněž od středy podle ministra zdravotnictví zakázáno.

(ČTK, jš)
Foto: Jiří Štefek