Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V Krkonoších sněžilo, silný déšť zvedl hladinu řek v hradeckém kraji

14. 10. 2020

page.Name
V Krkonoších napadl první sníh nadcházející zimy. Silné deště zvedly v noci na dnešek hladiny Stěnavy na Náchodsku a Divoké Orlice v Orlických horách na první až druhé stupně povodňové aktivity. Meteorologové vydali výstrahu před záplavami, silným deštěm a sněžením pro Trutnovsko, Náchodsko a Rychnovsko.

Hasiči v kraji měli od půlnoci do dnešního rána 15 výjezdů ke stromům polámaným větrem a sněhem. "Odstraňovali jsme popadané stromy a větve z komunikací. Ve většině případů zasahovaly jednotky na Trutnovsku v horských oblastech. Nebylo výjimkou, že v jednom místě spadlo několik stromů najednou. Nikdo nebyl zraněn," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Řeka Stěnava v Meziměstí na Náchodsku dosáhla v 05:00 druhého povodňového stupně a ráno se přiblížila třetímu stupni, který má hodnotu hladiny 110 centimetrů. V Otovicích byla Stěnava ráno na prvním stupni, stejně jako Divoká Orlice v Orlickém Záhoří.

V Orlických horách napršelo v noci okolo 30 litrů vody na metr čtverečný. Na přehradě Labská ve Špindlerově Mlýně podle dat Povodí Labe spadlo přes 60 litrů vody na metr čtverečný.

"Během dnešního dopoledne očekáváme na celém našem území pokračování srážek s celkovými úhrny nad 30 milimetrů. V zasažených částech povodí předpokládáme pokračování vzestupu hladin a průtoků s dosažením druhých a třetích stupňů povodňové aktivity," uvedl vedoucí dispečinku Povodí Labe Jiří Petr.

(ČTK)
Foto: webkamera Skiareál Špindlerův Mlýn