Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

24°

Svátek má

Lázeňské sladkosti, které jsou dělané srdíčkem

15. 6. 2021 Komerční sdělení

Lázeňské sladkosti, které jsou dělané srdíčkem 17 snímků
Novinka, kterou dozajista ocení nejen lázeňští hosté, ale každý, kdo zavítá do krkonošského střediska na úpatí Černé hory a přepadne ho chuť na sladké. Státní léčebné lázně Janské Lázně se snaží zpříjemnit lidem návštěvu horského městečka po všech stránkách, a tak nedávno do svých „služeb“ zařadily vlastní výrobu zákusků a dortů.

„Důvod, proč jsme se rozhodli rozjet samovýrobu zákusků, je ten, že bychom lidem rádi nabídli něco přímo od nás – podomácku vyrobené, což je vždycky záruka kvalitnějšího požitku než nakupovat zboží od různých dodavatelů. Věříme, že lidé tento náš přístup ocení a pochutnají si na úžasných dezertech,“ vysvětluje záměr Martin Prokeš, vedoucí komerčního oddělení lázní. „Zatím jsme stále na začátku, takže vyrábíme malé množství, ale do budoucna bychom kapacitu rádi zvýšili,“ dodává.

Dorty s mascarpone, věnečky, cheesecaky, bábovky, tiramisu, záviny… V nabídce toho ovšem najdete víc, vybere si každý. Nechybí ani speciální kousky podle starých receptur z lokálních surovin. Hitem je borůvkový koláč. Co také jiného v Krkonoších, že? „Opravdu, mezi lidmi je nejoblíbenější. Skoro každý den peču jeden,“ prozrazuje Marcela Zbořilová, která je duší sladkého lázeňského království. Dříve pracovala v bufetu v Benátské hale, ovšem před měsícem se přesunula do její skromné „cukrářské dílničky“ se skladem.

 

Lázeňské zákusky a dorty jsou vyráběné z těch nejlepších surovin a poctivě dělané jako za starých časů. „Marcelka je velice šikovná a dává do toho i to srdíčko, takže si myslím, že zákusky jsou úplně super. To potvrzují i návštěvníci našich provozoven, kterým velmi chutnají,“ povídá Martin Prokeš. „Ale jak jsem řekl, stále jsme na začátku, takže zkoušíme a vymýšlíme další věci,“ doplňuje, že vedle sladkých pamlsků vznikají ve výrobně i obložené bagety a housky.

A kam si tedy v Janských Lázních zajít zamlsat?

Nejkrásnější a nejpříjemnější prostředí se samozřejmě nachází přímo v centru. V ryze secesní budově kolonády, která je vskutku stylovou dominantou náměstí, najdete i kavárnu, kde můžete posedět se šálkem výborné kávy či večer se sklenkou vína a k tomu si právě objednat exkluzivní domácí zákusek.

„Kavárnu provozujeme každý den. Blíží se letní sezona a velmi oblíbená je naše venkovní zahrádka,“ zve na návštěvu k posezení Martin Prokeš.

Klientům lázní jsou přes den k dispozici také bistro Benátská hala v Lázeňském domě a bistro Vesna, kam se rovněž dodávají dezerty. V rámci aquacentra mohou lázeňští hosté ještě posedět v nově otevřeném Aquabaru, jehož součástí je i venkovní terasa s krásným výhledem do janskolázeňských lesů, kde se podávají nápoje a teplé předkrmy.

Náměstí Svobody 38, 542 25 Janské Lázně
Tel.: +420 499 860 301 | +420 499 860 303
E-mail: info@janskelazne.com
www.janskelazne.com