Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Sluneční brýle s dioptriemi? Ale jistě, bezevšeho

12. 7. 2021 Komerční sdělení

page.Name
I lidé s dioptriemi nemusí být ochuzení o nošení stylových slunečních brýlí, a to ani ti, kteří se věnují sportu. V krátkém rozhovoru více prozrazuje Jiří Malinský, který je majitelem Oční optiky Malinský v Trutnově.

Jak je to vlastně dnes s nošením dioptrických slunečních brýlí?
Nošení dioptrických slunečních brýlí je dnes zcela běžné, donedávna se to ovšem netýkalo slunečních sportovních brýlí s prohnutým plastem, kde je potřeba zohlednit zkreslení. To bylo ještě nedávno malé sci-fi. Dnes se situace změnila, protože firma Oakley® začala vyrábět brýle kompletně i s dioptrií. Jedna z nejznámějších sportovních značek Oakley® totiž nabízí službu Oakley® Authentic Prescription, což v kostce znamená, že si můžete objednat váš oblíbený model slunečních brýlí s vaší přesnou dioptrickou korekcí. Nic vám tedy již nebrání vychutnat si jízdu na kole, lyžích, hraní golfu nebo běh s úžasnými slunečními plasty Oakley® Prizm. Ty se dají vyrobit i ve variantě Transitions.

Brýle Oakley® jsou na sport i každodenní život?
Ano, při vývoji a výrobě brýlí se vyžaduje velká přesnost, takže se jedná o naprosto dokonalý model, který splní očekávání i těch nejnáročnějších uživatelů. Všichni víme, že čím blíže k dokonalosti, tím je pak zážitek lepší.

Čím se odlišují Oakley® Authentic Prescription od ostatních produktů na trhu?
Přesností výroby, při prohnutí sportovních plastů dochází ke zkreslení a to musí firma Oakley® přesně spočítat a my v optice musíme zákazníka přesně změřit a vycentrovat, což není tak jednoduché. A následně doporučit vhodné brýle pro daný sport. Jednou z dalších mnoha funkcí je i nadčasovost. Inteligentní použití materiálů s ohledem na jejich vlastnosti, jako jsou trvanlivost, poměr hmotnost-pevnost, odolnost proti poškození atd., znamená, že modely Oakley® jsou nejen velmi odolné, ale také se dobře přizpůsobují fyziognomii uživatele.

Máte pro nás z vaší pozice optometristy nějaký vzkaz před blížícím se létem?
Rozhodně nepodceňujte ochranu očí před UV zářením. Zvolte kvalitní sluneční brýle a mějte jistotu, že pro své oči děláte to nejlepší. Máte jen jedny.

Bulharská 139, 541 01 Trutnov
tel.: 499 812 561, 777 212 561
www.optika-malinsky.cz