Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Do Safari Parku Dvůr Králové dopoledne přišlo asi 300 lidí

12. 4. 2021

Do Safari Parku Dvůr Králové dopoledne přišlo asi 300 lidí 33 snímků
Do venkovních areálů Safari Parku Dvůr Králové nad Labem v pondělí dopoledne zamířilo kolem 300 návštěvníků. Většinou šlo o maminky s dětmi. Zhruba dvě třetiny návštěvníků si koupily vstupenku předem prostřednictvím internetu, uvedla mluvčí zoo Zuzana Boučková. Safari park byl od loňského 18. prosince kvůli vládním protiepidemickým nařízením uzavřený. V pondělí mohly zoo otevřít venkovní areály.

Dvorská zoo je s dosavadním zájmem lidí o návštěvu spokojená. Boučková uvedla, že 12. dubna 2019, kdy byl také všední den, přišlo do zoo za celý den 338 lidí. Loni 12. dubna byl safari park kvůli covidovým restrikcím uzavřený. Nyní má zoo otevřeno od 09:00 do 17:00.

V jeden okamžik by v rozsáhlém areálu safari parku mohlo být až kolem 3000 návštěvníků. Odpovídá to dvacetiprocentní kapacitě areálu, jak pro znovuotevření zoologických zahrad stanovila vláda. Kapacitu může zoo kontrolovat pomocí elektronického systému vstupného.

Ceny zoo stanovila stejné pro on-line prodej i pro prodej na pokladnách. Dospělý platí 95 korun a děti 50 korun. Děti do tří let mají vstup zdarma, jiné slevy nejsou.

V zoo jsou otevřené pouze venkovní prostory, zavřené jsou pavilony, galerie i obchod. V závislosti na počasí jsou k vidění například šelmy, surikaty, sloni, nosorožci, želvy obrovské, různé druhy ptáků. Při teplotách nad deset stupňů Celsia jsou ve výbězích i žirafy, zebry a buvoli.

Zoo patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v regionu. Za letošní rok zoo zatím kvůli uzavření přišla na výnosech o šest milionů korun.

(ČTK)
Foto: Jan Bartoš