Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Nové koupaliště v Hostinném by mohlo otevřít začátkem července

19. 4. 2021

page.Name
Nové koupaliště v Hostinném na Trutnovsku za 49 milionů korun bez DPH by mohlo zahájit provoz se začátkem letních prázdnin. Hlavní stavební práce jsou hotové, zbývá dokončit terénní úpravy, uvedla starostka Dagmar Sahánková (Sdružení pro lepší Hostinné). Výstavbě koupaliště nedaleko centra více než čtyřtisícového města předcházela demolice původních objektů.

"Zkušební provoz bude zahájen na jaře. Otevírání koupaliště plánujeme začátkem července za předpokladu, že vše půjde dobře. Konkrétní termín proto ještě nesdělím,” řekla Sahánková.

Nové koupaliště vzniklo na místě původní, v posledních letech nevyužívané, plovárny. Demolice objektů začala na podzim 2017 a samotná výstavba na podzim 2019. V areálu vznikl 25 metrů dlouhý plavecký bazén s oddělenou relaxační částí, menší bazén a brouzdaliště. Součástí projektu je také například objekt pro bazénovou technologii, vstupní objekt, sklad techniky, dětské hřiště, veřejné osvětlení nebo nové parkoviště pro 28 vozidel.

"V budoucnu nás čeká rekonstrukce přilehlé komunikace," řekla Sahánková. Nové koupaliště buduje společnost Genext z Hradce Králové. Jde o největší městskou investici minulého a také letošního roku.

(ČTK)
Foto: Město Hostinné