Pondělí

24. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Špindlerův Mlýn bude v lednu 2023 hostit zimní olympiádu dětí a mládeže

19. 4. 2021

page.Name
Je definitivně rozhodnuto. Olympiáda dětí a mládeže (ODM) v roce 2023 se uskuteční ve Špindlerově Mlýně ve dnech 22. až 27. ledna 2023. Závaznou přihlášku kraje potvrdil Výkonný výbor Českého olympijského výboru (ČOV), sdělili jeho zástupci. Královéhradecký kraj se ujme hostitelské role v historii dětských olympiád podruhé.

Těší mě, že Královéhradecký kraj může v roce 2023 nabídnout sportovním talentům z celé republiky skvělé zázemí zimních středisek Špindlerova Mlýna a Vrchlabí i sportovišť v Trutnově a Nové Pace. Uděláme maximum pro to, aby organizace her proběhla ke spokojenosti všech účastníků,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS).

Zahajovací ceremoniál se slavnostním nástupem a zapálením ohně bude na zimním stadionu v ČPP aréně v Hradci Králové. Královéhradecký kraj tak přivítá výpravy mladých sportovců a sportovkyň ze 14 krajů České republiky.

Zimní olympijské hry počítají se zařazením několika sportů, a to alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, skicross, snowboarding a šachy. Záměrem Královéhradeckého kraje je zařadit do programu ODM paralympijskou disciplínu, která by byla plnohodnotnou součástí bodovaných výsledků jednotlivých krajských výprav. "Chceme dětem ukázat, že i s handicapem je možné dosáhnout významných sportovních úspěchů," uvedl náměstek hejtmana pro sport Arnošt Štěpánek (Piráti).

Královéhradecký kraj chce zajistit financování akce v roce 2022 a 2023 z vlastních zdrojů, z finančních prostředků Národní sportovní agentury, příspěvku Českého olympijského výboru a ostatních krajů. Zástupci kraje odhadli celkový rozpočet akce zhruba na 30 milionů korun.

(ČTK)
Foto: Město Špindlerův Mlýn