Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Zkušenosti Kouzelníka Žito pomohly při Zločinech Velké Prahy

8. 4. 2021

page.Name
/PODCAST/ Aktuálně patří Denis Šafařík z Trutnova mezi nejvytěžovanější české herce. Tedy aspoň pokud jde o rozhovory. Díky jedné z klíčových rolí začínajícího kriminalisty v úspěšném seriálu Zločiny Velké Prahy už prakticky neexistuje český časopis, který by ho nepožádal o rozhovor.

„Žádosti se sbíhají, nějaké rozhovory jsem poskytnul a nevadí mi to. Rád mluvím o své práci a o svých zážitcích,“ přiznává v TUTV podcastu.

Povídali jsme si ještě v době, kdy seriál běžel každou neděli na televizním programu ČT1. „Zločiny Velké Prahy vidím poprvé, stejně jako diváci,“ hlásil. O velikonoční dubnové neděli seriál skončil.

Denis Šafařík se ale poprvé proslavil před více než dvěma lety štědrovečerní pohádkou Kouzelník Žito. Za hlavní roli sice slíznul hodně kritiky od náročných diváků, ale na herectví ani na film kvůli tomu nezanevřel.

„Pohádka byla obrovská zkušenost, šel bych do toho znova. Díky zkušenosti na Kouzelníkovi jsem ve Zločinech začínat s nějakým základem,“ přiznává v podcastu. Poslechněte si celý rozhovor.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: archiv Denise Šafaříka