Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Zoo ve Dvoře Králové je připraveno v pondělí 12. dubna otevřít

6. 4. 2021

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku je připraven v pondělí 12. dubna otevřít návštěvníkům venkovní prostory, jak v úterý umožnila vláda. Zoo nyní čeká na upřesnění podmínek, řekl mluvčí zoo Michal Šťastný.

Zoologické a botanické zahrady budou moci podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) obnovit od 12. dubna provoz ve venkovních prostorech. Naplnit budou smět maximálně 20 procent kapacity.

Safari park je podle mluvčího již od vypuknutí první vlny epidemie připraven návštěvníky odbavovat bezkontaktně formou prodeje vstupného on-line. "Zcela jistě proto nabídneme veřejnosti tuto bezpečnou a pohodlnou cestu odbavení," uvedl s tím, že zatím není zcela jasné, zda budou moci být otevřené i klasické pokladny.

Zoo počítá s tím, že v areálu budou připraveny zásobníky dezinfekce a bude platit povinnost nošení ochrany dýchacích cest podle platných vládních nařízení.

Pokud se zoo otevře, budou moci návštěvníci poprvé v historii safari parku pozorovat mládě medojeda kapského. Za poslední rok se tato šelma nerozmnožila v žádné jiné světové zoo. "Mladý samec právě objevuje venkovní výběh," uvedl mluvčí. Do venkovního výběhu již vychází také nová samice slona afrického Drumbo, kterou dvorská zoo získala loni v říjnu ze zoo ve vídeňském Schönbrunnu.

Safari park je od loňského 18. prosince kvůli vládním protiepidemickým nařízením uzavřený a za letošní rok zatím na výnosech přišel o šest milionů korun. 

(ČTK)
Foto: Zoo Dvůr Králové nad Labem