Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

24°

Svátek má

Zoo Dvůr Králové posunula otevření safari kvůli chladnu na 15. května

4. 5. 2021

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem posunul kvůli chladnému počasí otevření areálů afrického a lvího safari o týden na 15. května z původně plánovaného 8. května. V africkém a lvím safari návštěvníci projíždějí mezi zvířaty vlastními vozy. Uvedla to mluvčí zoo Zuzana Boučková.

Otevřením areálů safari s volně žijícími zvířaty v zoo tradičně začíná hlavní návštěvnická sezona. Pokud se nezmění epidemická opaření, budou moci lidé africké a lví safari navštívit od 15. května pouze vlastními automobily. Jízda větších skupin lidí po safari takzvanými safaribusy či afrikatrucky zatím nebude možná.

Loni zoo areály safari otevřela 27. dubna a předloni již 19. dubna.

Zatím má zoo od 12. dubna otevřený pouze venkovní areál pro pěší. V něm podle vládních nařízení může být kapacita zaplněna nejvýše z 20 procent, což odpovídá 3000 lidem v jeden okamžik. Pavilony jsou nyní kvůli epidemickým nařízením stále zavřené. Loni byly kvůli epidemii pavilony zavřené do 25. května.

V africkém safari o rozloze asi 30 hektarů lidé projíždějí mezi desítkami volně žijících zvířat. Největší stáda tvoří antilopy, zebry, pakoně. V areálu safari lidé uvidí mnoho letošních přírůstků, především antilop. Zatím se ve Dvoře Králové narodilo asi 100 antilop ve zhruba 15 druzích.

(ČTK)
Foto: Safari park Dvůr Králové nad Labem