Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Termín spuštění provozu v lyžařských areálech? Spíš až v pátek 29. ledna

19. 1. 2021

page.Name
Milovníci sjezdového lyžování či snowboardů si na jízdu na zasněžených pistách budou muset nejspíš ještě počkat. Nyní jsou skaireály uzavřeny až do pátku 22. ledna, ale vše nasvědčuje tomu, že po tomto termínu zůstanou uzavřeny ještě další týden. Ve středu se situací v nich bude opět zabývat na svém zasedání vláda.

Šéf Asociace horských středisek Libor Knot uvedl, že asociace chystá pro vládu na její středeční zasedání memorandum, v němž hodlá předložit argumenty, aby se lanovky v areálech mohly rozjet už 23. ledna. „V dopise vládě píšeme, proč si myslíme, že by mělo k otevření skiareálů dojít už tuto sobotu. Argumentujeme třeba příkladem Rakouska, kde je sice tvrdý lockdown, ale skiareály fungují a není v nich prokázáno, že by kvůli tomu došlo k šíření viru. Jsme připraveni diskutovat o všech hygienických opatřeních. Samozřejmě hotely i restaurace by zůstaly zavřeny. Jde jen o to, aby lidé mohli na den přijet na hory si zalyžovat a zase odjet domů,“ uvedl Knot pro Vrchlabinky.cz. „Jsme si ale vědomi, že narážíme především na poradní tým ministra zdravotnictví Jana Blatného, který argumentuje mnoha tisíci lidmi v nemocnicích,“ dodává Knot.

Ve svém memorandu pro vládu proto asociace navrhne ještě alternativní termín otevření skiareálů, kterým by byl pátek 29. ledna. „Upřímně řečeno, tento pozdější termín považuji v současnou chvíli za realističtější. V tu dobu startují jarní prázdniny, tak by se mohlo začít lyžovat s jejich začátkem,“ dodal.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Screen Skiareál Špindlerův Mlýn