Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Tříkrálová sbírka letos jinak. Bez koledníků a s příspěvky online

6. 1. 2021

page.Name
Tříkrálové skupinky dětí, které vyrážejí do ulic, obcházejí byty a domy, přinášejí požehnání a koledují. Takový je tradiční obrázek Tříkrálové sbírky. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru ovšem letos malé koledníky na Trutnovsku nepotkáte. Sbírka, která trvá až do 24. ledna, se přesunula do online světa. Ačkoliv na některých místech bude možné finanční příspěvky vhodit do zapečetěných kasiček.

V našem regionu spadá sbírka pod záštitu Oblastní charity Trutnov, která se do této pomoci nemocným a potřebným zapojila již po jednadvacáté. V loňském roce se pod Krkonošemi vybrala rekordní částka 252 393 korun. V rámci celé republiky byl pak výtěžek 133,8 milionů korun.

„Výtěžek letošní sbírky bude použit na dostavbu půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcek, jelikož skladovací prostory pro uskladnění zdravotních pomůcek jsou dlouhodobě nevyhovující,“ prozradila koordinátorka sbírky Martina Vágner Dostálová z Oblastní charity Trutnov. Tuto přístavba k budově charity, která sídlí v Poříčí, plánují dokončit do léta.

Část vybraných peněz poslouží také k nákupu nového sterilizátoru pro službu Domácí zdravotní péče, ke sterilizaci chirurgických nástrojů a převazového materiálu.

A jak letos můžete přispět?

Aktuálně je možné Tříkrálovou sbírku podpořit návštěvou online koledy na tříkrálovém webu a darem do online kasičky na číslo účtu 66008822/0800 pod variabilním symbolem: 77705026. „Prosím veřejnost, aby nezapomněla zadat tento variabilní symbol, který je důležitý pro specifikaci naší trutnovské Oblastní charity,“ žádá dárce Martina Vágner Dostálová.

K platbě můžete využít i QR kód, ve své mobilní aplikaci si darovanou částku upravte dle svého přání.

Existovat však bude také možnost donést peníze do zapečetěných pokladniček, a to v sídle Oblastní charity (ul. Dřevařská 332, Trutnov - Poříčí) a dále na vybraných obecních úřadech a obchodech. „V případě zmírnění současných epidemiologických opatření může dojít k tomu, že seznam míst rozšíříme o ta, která jsou momentálně zavřená,“ doplňuje Martina Vágner Dostálová. Aktuální seznam míst najdete ZDE.

 

(bog, tz-mvd)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš a archiv Oblastní charity Trutnov