Pondělí

24. června 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

V Krkonoších je 40 centimetrů sněhu, běžkaři mají dobré podmínky

8. 1. 2021

page.Name
Na hřebenech Krkonoš po sněžení minulých dnů leží přibližně 40 centimetrů sněhu a v nadcházejících dnech se na ně mohou vydat běžkaři. Na vrcholu Černé hory u Janských Lázní bude na víkend upraveno přibližně deset kilometrů běžeckých tratí. Zhruba sedm kilometrů tratí budou mít k dispozici běžkaři na Horních Mísečkách. Vleky a sjezdovky zůstávají kvůli vládním protiepidemickým opatřením nadále mimo provoz.

„Za posledních pět dní připadlo na Černé hoře zhruba 30 centimetrů sněhu. Podmínky tak přejí běžkařům,“ řekla ČTK mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová. Na start běžeckých tratí běžkaře vyveze kabinová lanovka z Janských Lázní, která je v provozu denně od 08:30 do 16:00. Rodiny s dětmi mohou vzít sáňky a udělat si pěší výlet do Janských Lázní po Černohorské silnici. Nebo budou moci sáňkovat na louce pod Sokolskou boudou.

Ve Ski areálu Malá Úpa se také dnes upravovaly tratě, konkrétně Běžkařská (Pomezní Boudy - Rennerovy Boudy), Kraví hora, Dlouhý hřeben (výborné reference spokojených běžkařů) a letos poprvé také Lví Důl.

K běžeckým tratím na Horních Mísečkách se budou moci běžkaři přiblížit lanovkou ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. „Ta bude v provozu od pátku do neděle od 09:00 do 16:00, sdělil Adam Svačina ze špindlerovského skiareálu. Lanovku budou moci využít i pěší turisté či skialpinisté. Parkování ve Špindlerově Mlýně bude na parkovištích Hromovka a Medvědín v době od 08:00 do 12:30 zpoplatněno sazbou 200 korun. Až budou vleky v provozu, bude parkovné opět zdarma.

Běžkaři se mohou také vydat na hřeben Orlických hor, kde leží asi 20 centimetrů sněhu. Vlekaři z Říček v Orlických horách chtějí před víkendem upravit běžecké tratě od Homole na Mezivrší a v případě příznivých sněhových podmínek až na Panské pole. V Deštném v Orlických horách dnes bylo na svazích mimo sjezdové tratě několik desítek lidí, kteří bobovali a sáňkovali. Občerstvení si mohli koupit u výdejního okénka bufetu u čtyřsedačkové lanovky.

Vlekaři v Krkonoších i v Orlických horách využívají mrazivého počasí k dalšímu umělému zasněžování sjezdových tratí. „V případě opětovného otevření sjezdovek chceme být plně připraveni,“ uvedl Svačina.

(ČTK, red)
Foto: Michal Bogáň