Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

FIDES Group stěhuje mycí linky do Trutnova, spustí je v lednu

17. 12. 2021 Komerční sdělení

page.Name
Určitě jste si toho už také všimli! V obchodní a průmyslové zóně Krkonošská u trutnovského Tesca (u výpadovky k horám) roste nová hala. Firma FIDES Group v ní brzy zahájí průmyslové mytí přepravních obalů. Už nyní shání zaměstnance, kterými obsadí nová pracovní místa. Určená jsou zejména lidem se zdravotními problémy. „Předběžně počítáme, že provoz v novém zahájíme v lednu,“ upozorňuje ředitel společnosti Mgr. Radim Cvrkal.

Průmyslový podnik FIDES Group patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele lidí se zdravotním postižením. Aktuálně má ve svých provozech po celé republice zhruba 400 pracovníků. Existuje už patnáct let, má řadu skvělých referencí a doporučení. V oblasti průmyslového mytí přepravních obalů je dokonce jednou z nejlepších firem na českém trhu. „Kvalita našeho mytí dlouhodobě splňuje náročné požadavky automobilového a elektrotechnického průmyslu,“ vysvětluje Radim Cvrkal.

Linky na mytí přepravních obalů a s nimi spojenou logistiku (příjem, expedice, balení) nyní přestěhuje do Trutnova z nedalekého Hostinného, kde byl dosud hlavní výrobní závod a kde sídlil také management firmy. „Jako firma neustále rosteme. V poslední době už pro nás byly prostory areálu Krkonošských papíren v Hostinném malé. Hledali jsme proto něco většího a nakonec jsme využili možnost přestěhovat se do zcela nové haly právě v trutnovské průmyslové zóně Krkonošská,“ říká Cvrkal.

Pro firmu to bude mít řadu výhod. V novém prostředí může například snadněji navýšit výrobní kapacity. Umožní to také další zkvalitnění spolupráce s klíčovým a dlouholetým zákazníkem, kterým je trutnovský výrobní závod Vitesco Technologies. Převézt obaly mezi Hostinným a Trutnovem trvá vzhledem k častým dopravním uzávěrám zpravidla hodinu až hodinu a půl. Nyní na to bude stačit 15 minut. Tak dlouho trvá přejezd mezi dvěma průmyslovými zónami – Volanovskou a Krkonošskou. „Budeme působit v jednom městě, takže dojde k velkým časovým úsporám při přepravě obalů,“ oceňuje ředitel společnosti FIDES Group.

Nové působiště bude zařízené podle nejmodernějších firemních standardů. Ve výrobě a provozech, ale také v zázemí pro zaměstnance. Nová fabrika Fidesu je navíc umístěná na dobře dostupném místě. Dokonce až přímo k ní opakovaně zajíždějí také autobusy městské hromadné dopravy.

Po přesunu z Hostinného potřebuje firma posílit trutnovský provoz o zhruba patnáct až dvacet lidí. Nabízí práci lidem mladým i starým, se vzděláním i bez vzdělání. Aktuálně hledá zaměstnance především na pozice operátor výroby. „Je to jednoduchá manuální práce, méně namáhavá. Hlavní provoz u nás sice pojede od pondělí do pátka na dvě směny, ale umíme lidem nabídnout i zkrácené úvazky,“ připomíná Radim Cvrkal.Firma od počátku funguje na principech chráněné dílny. Lidé se zdravotními problémy zpravidla dělají lehčí práci a pracují méně hodin denně, než je běžné v klasických továrnách. Většina zaměstnanců ve Fidesu pracuje podle individuálních plánů. Každému z nich se firma snaží najít co nejvhodnější uplatnění, podle jeho schopností a dovedností. „Zohledňujeme objem práce individuálně, podle zdravotního stavu zaměstnance,“ připomíná ředitel.

Ale pozor! V chráněné dílně můžou pracovat i lidé bez hendikepu. Je to zvykem dlouhá léta, funguje to velmi dobře. „Podobně jako jiné firmy i my nabízíme zajímavé zaměstnanecké výhody a možnost kariérního růstu,“ tvrdí Cvrkal.

FIDES Group úspěšně působí na českém trhu už od roku 2006. Podniká i v dalších oblastech. Například v Náchodě vyrábí kartonové obaly. V menší provozovně za trutnovským Albertem provádí ruční montáže a kontrolu kvality výrobků. V Hostinném má rovněž pracoviště, kde zajišťuje ruční kompletace a přebalování. Další provozovny má ještě ve Frenštátě pod Radhoštěm a na Broumovsku. „Vždy a všude klademe velký důraz na kvalitu, spolehlivost a profesionalitu služeb. Potvrzuje to i obrat naší firmy, který se od roku 2012 několikanásobně zvýšil,“ dodává ředitel firmy Mgr. Radim Cvrkal.

sídlo firmy: Náchod, Jugoslávská 15, PSČ 547 01
nová provozovna vzniká v Průmyslové ulici v Trutnově
Kontakt:
E-mail: hr@fides-group.cz

www.fides-group.cz