Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Psovodi a záchranáři nacvičovali hledání pohřešovaných a první pomoc

12. 10. 2021

Psovodi a záchranáři nacvičovali hledání pohřešovaných a první pomoc 6 snímků
Svahy skiareálu Svatý Petr patřily o víkendu záchranářům. Konalo se tam cvičení Search and Rescue 2021 - Špindl Challenge. Akce zaměřená se vyhledávání pohřešovaných osob a poskytováním první pomoci se zúčastnilo 20 psovodů a 40 figurantů.

Hlavní mottem nácviku bylo prohledání terénů pomocí psa a psovoda. Žádný závod, žádná soutěž. Byla to akce jen pro zkušené psovody a psy, ale cenné zkušenosti mohli ve Špindlerově Mlýně získat i méně zkušení záchranáři.

„Cílem bylo jednoduše procvičit jak schopnosti psovoda a psa, tak vylepšit spolupráci v týmu a s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému,“ uvedl Václav Černý, velitel České hasičské jednoty Hasičského sboru Příbram, která akci pořádala.

Nácvik se odehrával na svazích sjezdovek a v přilehlých lesích. Psovodi se střídali na čtyřech stanovištích. Pro svolávání záchranářů k zásahu byla využívána aplikace Fireport i aplikace Záchranka. Na vše dohlížela skupina komisařů a organizátorů z řad hasičů, Horské služby a Vodní záchranné služby.

Horská služba Krkonoše poskytla pro nácvik záchranné vozy, psovody a hlavně cennou odbornou zpětnou vazbu všem účastníkům.

(pac, tz-ski)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Horská služba Krkonoše