Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

19°

Svátek má

Rodičky z Trutnova a okolí už nemusí jinam. Porodnice konečně otvírá

1. 10. 2021

page.Name
Očekávaný den D je tady. Prvního října se rozjel provoz porodních sálů v trutnovské nemocnici. Po čtrnácti měsících nucené přestávky se tak ve zdejším špitále znovu začnou rodit děti.

Do krize se porodnice dostala kvůli nedostatku lékařů na konci loňského července. Vyřešit se ji povedlo až nedávno. Nyní je k dispozici 13 lékařů, až na výjimky se povedlo udržet pohromadě tým porodních asistentek a zdravotních sester. Novým primářem se stal Jan Kestřánek. „Jsem přesvědčen, že nastaví a udrží kvalitu poskytované péče na velmi vysoké úrovni,“ prohlásil ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

Porodnice chce získat zpět dobré jméno, které si vybudovala v předchozích letech a díky kterému patřila mezi velmi žádané. Potvrzují to i statistiky. Například v roce 2019 se v trutnovské nemocnici narodilo 691 dětí.

„Zásadní odklon od klasického porodnictví nečekejte. Jsem sice nakloněný různým variantám alternativních porodů, s výjimkou porodů do vody, ale za podmínky, že to bude bezpečné pro matku i plod. Cílem nás všech je zdravá matka a zdravé dítě,“ naznačil Kestřánek v rozhovoru pro tištěný magazín Trutnovinky, který je ode dneška k dostání na tradičních distribučních místech.

Pauzu před otevřením využila nemocnice k několika stavebním důležitým úpravám. Novinkou je například nově zřízený sekční sál. Umožní nám provádět císařské řezy přímo v prostorách porodnice,“ upozornil primář Kestřánek.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Katka Svobodová