Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hejtman Martin Červíček chce prosadit ukončení uzávěry okresu Trutnov

23. 2. 2021

page.Name
Nastalo nepatrné zlepšení, proto by mohlo v neděli dojít k ukončení trutnovského lockdownu. Tak vnímá aktuální pandemickou situaci v regionu hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Podle dostupných čísel je epidemická situace v našem okrese nepatrně lepší, v nemocnicích je ale zhruba stejná jako v předchozích dnech. K mírnému vylepšení došlo na Královédvorsku a Trutnovsku, nepatrně horší je situace na Vrchlabsku. O aktuálním stavu hovořil hejtman se starosty zdejších měst a obcí.

„Starostové potvrdili, že se v uzavřeném okrese snížil výskyt potvrzených případů a hospitalizací. Přesto je dle čísel prokazatelné, že epidemie postupuje v kraji dále, na konci týdne vidíme, že část okresu Trutnov už je na tom výrazně lépe, část ještě zůstává v kulminujícím stavu, a současně se nárůst začíná projevovat v dalším navazujícím okrese,“ uvedl hejtman na svém facebookovém profilu.

Trutnovský lockdown zavedla vláda kvůli špatné epidemické situaci v pátek 12. února. „Mou snahou bude prosadit, abychom ukončili uzávěru okresu Trutnov nejpozději k 28. únoru, a další okresy nezavírali. Stále jsem přesvědčen o tom, že nejdůležitější je plošné testování, co nejrychlejší trasování u podezřelých případů, abychom byli schopni šíření nákazu zpomalit, a potom co nejdříve proočkovat co nejvíce lidí,“ sdělil Červíček.

V pondělí přibylo v hradeckém kraji 1134 nakažených koronavirem, což je o 240 víc než za předchozí pondělí. V trutnovském okrese přibylo 170 nakažených za posledních 24 hodin.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz