Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Lázeňská kolonáda se proměnila v testovací centrum na covid

19. 2. 2021

page.Name
Kolonáda v Janských Lázních je od čtvrtka novým místem, kde zájemci z řad veřejnosti mají možnost nechat se zdarma otestovat antigenními testy, které pomáhají předcházet dalšímu šíření onemocnění covid-19. Úvodní den na testování dorazilo 37 lidí, z toho jeden případ vyšel pozitivně.

Odběrové centrum se nachází přímo v lázeňské kolonádě, kde testování provádí personál Státních léčebných lázní. „Od prosince, čili už dva a půl měsíce tady testujeme naše pacienty a zaměstnance. Na základě komunikace s trutnovskou nemocnicí jsme se rozhodli zřídit odběrové místo i pro veřejnost, abychom tím vypomohli covidem zasaženému okresu,“ uvedl ředitel Státních léčebných lázní Martin Voženílek.

Odběrové centrum bude otevřené každé úterý a čtvrtek od 8 do 12 hodin. Antigenní testování se provádí stejně jako PCR vyšetření výtěrem z nosu a výsledek se dozvíte přímo na místě do 20 minut. V případě pozitivního testu vám ihned na místě udělají stěr a vystaví žádanku na PCR test.

 

Aktuální informace k systému testování jsou uvedeny na webových stránkách www.janskelazne.com. S sebou pak stačí mít kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.

„Budeme testovat tak dlouho, dokud bude potřeba. Věřím, že se zpráva o testování mezi lidmi roznese a zájem bude velký,“ dodal Martin Voženílek.

Centrum města bude po dobu testování zpřístupněno osobním vozidlům i bez povolení vjezdu. Zaparkovat můžete zdarma na Horní promenádě a naproti poště na novém parkovišti města (parkoviště u Quissisany).

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Petr Ticháček