Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Personální krize pokračuje, porodnice v Trutnově zůstane zavřená i v březnu

28. 2. 2021

page.Name
Termín otevření trutnovské porodnice zůstává nejasný. Stále se totiž nepovedlo najít nového primáře, klíčovou osobu pro rozjezd oddělení. Zatím poslední avizovaný termín plánovaného otevření (pondělí 1. března) zhatil náhlý odchod Jindřicha Koudely. Post primáře opustil v lednu, po pouhých třech týdnech ve funkci.

Porodnice je kvůli nedostatku lékařů zavřená od loňského srpna. Tehdy přišla o několik lékařů, včetně primáře. Hledání nového trvalo přes čtyři měsíce. Po odchodu Koudely začalo nanovo. "Místo primáře zůstává neobsazeno, proto není termín otevření zatím jasný," řekla v pátek agentuře ČTK Lucie Chytilová, mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, zřizovatele trutnovské nemocnice.

Gynekologicko-porodnické oddělení potřebuje pro standardní provoz sedm lékařů, ale například loni v září jich mělo pouze pět, z toho dva jen na kratší úvazek. Sehnat nové lékaře je složité, najít primáře ještě složitější.

„Většina váže své působení na někoho dalšího, nechtějí do toho jít sami. Mladý lékař k nám nepůjde, dokud tady nebude primář a zástupce, kteří budou oddělení někam jasně vést a směřovat,“ popisoval loni ředitel trutnovské nemocnice Miroslav Procházka.

Hledání primáře a jeho zástupce stále pokračuje.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz