Pátek

19. dubna 2024

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

Policie za víkend odepřela vjezd či výjezd z Trutnovska 953 autům

22. 2. 2021

page.Name
Policisté o víkendu odepřeli vjezd do okresu Trutnov nebo výjezd z něj 953 vozidlům. V sobotu nemohlo projet 517 vozidel, v neděli 436. Dalším 52 vozidlům byl znemožněn průjezd od půlnoci do pondělních 7:00, uvedla mluvčí krajské policie Magdalena Vlčková. Trutnovsko je od pátku 12. února uzavřeno kvůli špatné epidemické situaci.

Za celou dobu policisté podle Vlčkové odepřeli vjezd do okresu či výjezd z něj více než 3400 vozidlům v obou směrech. "V průběhu noční služby odhalili policisté na jednom z kontrolních stanovišť i řidiče, kterému byl uložen zákaz řízení motorových vozidel," uvedla mluvčí.

Královéhradeckým policistům pomáhá s kontrolami i 160 policistů z dalších krajských policejních ředitelství, kteří se po čtyřdenních cyklech střídají a pomáhají ve dvanáctihodinových směnách s namátkovými kontrolami. Na Trutnovsku pomáhá i 12 příslušníků vojenské policie.

"Kontrolní činnost v souvislosti s omezením pohybu na Trutnovsku je také úkolem Policie ČR. Jde o činnost náročnou a naši policisté při ní čelí ve službě mnohdy složitým lidským situacím. Stále však platí, že Policie ČR vnímá nelehkou situaci občanů, a doufáme, že stejné pochopení budou mít občané i v příštích dnech k naší práci," řekl ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Petřík.

(ČTK)
Foto: Jiří Štefek