Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

V Krkonoších napadl nový sníh, hlavní lyžařská střediska jsou dál v provozu

31. 3. 2022

page.Name
Hlavní lyžařská střediska v Krkonoších a v Orlických horách v Královéhradeckém kraji pokračují v provozu. V noci na dnešek na hřebenech Krkonoš napadlo deset centimetrů sněhu a celková sněhová pokrývka má až 120 centimetrů. Na sjezdovkách leží od 30 do 90 centimetrů sněhu a díky ochlazení jsou podmínky pro lyžování velmi dobré.

Ve Špindlerově Mlýně se lyžuje v areálu Svatý Petr, který má sjezdovky obrácené k severu a sníh z nich odtává nejpomaleji. V provozu jsou dvě lanovky a otevřené jsou všechny sjezdovky o délce deset kilometrů. Šestisedačková lanovka na Pláně by měla být v provozu až do Velikonočního pondělí 18. dubna.

Ve střediscích SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou na Černé hoře,v Peci a v Malé Úpě se lyžuje na 26 kilometrech sjezdovek. Na Černé hoře a v Peci pod Sněžkou by se mělo lyžovat až do Velikonoc, přičemž podle vlekařů bude záležet na podmínkách a zájmu lyžařů. Středisko Malá Úpa sezonu ukončí v neděli 3. dubna.

V Dolním Dvoře bude závěrečné lyžování sezony od 1. do 3. dubna, ve všední dny již vleky nejezdí.

V Orlických horách se stále lyžuje v Říčkách a v Deštném. Dnes a v pátek je sice Deštné mimo provoz, ale o víkendu pojede. V Říčkách v Orlických horách je v provozu šestisedačková lanovka a otevřené jsou všechny sjezdovky, na kterých leží až 90 centimetrů sněhu. Sezona v Říčkách skončí v sobotu Bafuňářskými závody.

V lavinových katastrech Krkonoš nadále platí první stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Na hřebeni Orlických hor je kolem 50 centimetrů sněhu.

(ČTK)
Foto: Printscreen webkamera Skiareál Špindlerův Mlýn