Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

FOTO: Den dětí ve Valteřicích nabídl řemesla, lukostřelbu i malování na obličej

4. 6. 2022

FOTO: Den dětí ve Valteřicích nabídl řemesla, lukostřelbu i malování na obličej 20 snímků
Úderem dnešní 14. hodiny vypukl ve Valteřicích Den dětí. V letošním roce byla tato tradiční a velice oblíbená akce ve znamení řemesel a povolání. Na dvaceti stanovištích si děti mohly vyzkoušet různé profese, ale i své dovednosti například ve střelbě z luku či vzduchovky, v lovení ryb z lodi či šplhu do koruny stromu.

Ještě hodinu a půl před startem samotné akce to s jejím konáním vypadalo bledě. Ve Valteřicích stejně jako v celém okolí se přehnal silný déšť. Ten však brzy ustal a nic už nebránilo, aby se sváteční den pro děti rozjel na plné obrátky. 

Prostranství, na kterém se akce konala, se brzy začalo plnit dětmi a jejich doprovodem (organizátoři k večeru oznámili, že se celého okruhu čítajícího 20 stanovišť zúčastnilo celkem 132 dětí). Děti si vyzkoušely řadu profesí, například zdravotníka, farmáře, zedníka, elektrikáře, pošťáka, kadeřníka a dalších a nebo poměřily své fyzické a sportovní dovednosti. Za každý splněný úkol obdržely razítko do své kartičky a dílek puzzle. A když absolvovaly všechny zastávky, mohly si dojít pro nanuka, obdržely drobné ceny a z dvaceti dílků puzzle si pak mohly sestavit obrázek.

Velice populární se vedle nafukovacího hradu stala atrakce dětský vláček, který uvádělo do pohybu šlapání na kole. Po počátečním okukování se pak na kole střídali tatínkové, aby povozili svoje ratolesti. Přítomní netrpěli ani hladem ani žízní, ve stanech bylo k zakoupení znamenité občerstvení všeho druhu.

Přes počáteční obavu o průběh počasí se nakonec akce vyvedla na výtečnou. A obzvláště děti byly ve svém živlu. Mohly si vyzkoušet činnosti, které dosud neznaly a třeba jednou budou jejich povoláním. Samozřejmostí bylo i malování na obličej. Velké poděkování proto patří Sboru dobrovolných hasičů Valteřice a všem dalším dobrovolníkům za skvělou organizaci a vymyšlení originálního programu. Podtrženo sečteno, dnešní odpoledne si užili malí i velcí. Není divu, že se skoro nikomu nechtělo jít domů.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz