Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

FOTO, VIDEO: Hilding Anders otevřeli v Jilemnici novou továrnu

21. 4. 2022

FOTO, VIDEO: Hilding Anders otevřeli v Jilemnici novou továrnu 53 snímků
Největší výrobce matrací a doplňků pro zdravé spaní na českém a slovenském trhu, společnost Hilding Anders, ve čtvrtek otevřela nový výrobní závod v Jilemnici. Na Grand Opening areálu v Branské ulici dorazili i hosté z vedení společnosti, která se nachází ve švédském městě Malmö. Nechyběli ani kolegové z chorvatského sesterského závodu v Prelogu a další hosté, kteří měli možnost podívat se do výroby.

Hilding Anders původně sídlila v nedalekých Roztokách u Jilemnice, kde však v roce 2020 výrobní halu zachvátil fatální požár. Firmě, která zaměstnává 110 stálých pracovníků, se ovšem v dočasně pronajatých továrnách podařilo zachovat objem zakázek v původní velikosti a nyní v novém zázemí rozšiřuje dodávky nejen v tuzemsku a na Slovensku, ale i v dalších zemích Evropské unie. V České republice vyrábí matrace pod značkou Tropico, Spirit, Curem a Slumberland. Nový areál je pětkrát větší než původní, s možností rozšíření. Kapacitu Hilding Anders staví až do výše 800 000 až 1 000 000 matrací za rok.

Společnost je také významným dodavatelem do zdravotnických zařízení. Právě v této oblasti chystá řadu funkčních matrací, ale i další produktové i technologické novinky. Hilding Anders je dlouhodobě autorem nových technologií a patentových řešení, které zlepšují spánek. Velkou pozornost věnuje použití kvalitních vstupních materiálů a používá pouze certifikované, zdravotně nezávadné materiály. Matrace vyrábí na moderním strojním vybavení od italských, německých a českých renomovaných firem. Momentálně se může pochlubit stroji, jako je nejmodernější CNC řezací centrum v Evropě nebo číslicově řízené obráběcí a prošívací stroje.

 

Jednou z unikátních technologií, se kterou ve společnosti pracují, je funkční a vizuálně efektní 3D Rainbow technologie, která dokáže vhodně kombinovat několik pěn různých vlastností v jedné ložné ploše. „Matrace s lehací plochou, která byla vytvořena touto technologií, je typická pestrobarevnými masážními výstupky. Funkčně dokáže technologie 3D Rainbow vytěžit výhody z různých materiálů – například spojit pohodlí paměťové pěny se vzdušností a studených pěn, což v tuto chvíli žádná jiná technologie neumožňuje,“ uvedl Petr Vašíček, ředitel Hilding Anders pro Českou republiku, založenou už v roce 2000 pod názvem TROPICO PLUS CZ.

Zajímavosti z výroby:

  • denně prošije okolo 3,5 kilometrů potahové látky
  • denně vyrobí cca 1 000 kusů matrací
  • ročně spotřebuje asi 350 000 zipů

Ročně spotřebuje tolik kilometrů nití, kolik kilometrů měří cesta na Měsíc (a bez půl cesty i zpět).

Navzdory požáru a pandemii covidu se firmě podařilo v loňském roce dosáhnout vyššího obratu než v předchozích dvou letech. V Česku to bylo nad hranicí 400 milionů korun a v celé skupině Hilding Anders pak více než miliarda eur. Ve čtvrtém kvartálu roku 2021 a prvním kvartálu letošního roku zaznamenala dokonce nárůst oproti minulým obdobím. I když válka na Ukrajině ovlivňuje ceny různých komodit, zejména pohonných hmot a energií, což se promítá do cen vstupních materiálů, s dodávkami materiálů firma potíže nemá.

„Úspěch naší společnosti stojí na zaměstnancích, kteří nám v nejtěžší chvíli po požáru pomohli. Pracovní kolektiv stále rozšiřujeme, nabízíme nejen technické, ale i operátorské pozice. Zaměstnáváme také ukrajinské pracovníky a nabídku pracovních příležitostí koordinujeme s městem,“ popsal Petr Vašíček.

Hilding Anders Česká republika a. s. a značka Tropico

Společnost Hilding Anders Česká republika je největším výrobcem matrací a doplňků pro zdravé spaní na českém a slovenském trhu. Prostřednictvím renomovaných značek nabízí klasická i nadčasová řešení pro kvalitní spánek. Díky silnému zázemí nadnárodní společnosti Hilding Anders Group se sídlem ve Švédsku, dlouholetým zkušenostem a vývoji nových technologií si společnost vydobyla přední místo na českém i slovenském trhu.  

Společnost byla pod názvem TROPICO PLUS CZ a.s. založena v roce 2 000. Díky vysoké kvalitě výrobků a schopnosti plnit přání zákazníků si vydobyla pozici lídra českého a slovenského trhu. V roce 2007 se nově pod názvem Hilding Anders Česká republika a.s. stala součástí skupiny Hilding Anders. Vedle stěžejní značky TROPICO na trh postupně uvedla další osobité značky matrací, postelí a doplňků pro zdravý spánek – CUREM, SPIRIT, SLUMBERLAND. Firma používá pouze certifikované, zdravotně nezávadné vstupní materiály vyráběné s ohledem na životní prostředí například v Belgii, Německu, Švýcarsku, Slovensku a samozřejmě České republice.

www.matracetropico.cz

www.slumberland.cz

www.curem.cz

www.spirit-continental.cz

www.hildinganders.com


(bog, tz-ha)

redakce@vrchlabinky.cz
Foto: Miloš Šálek