Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Oprava silnice zkomplikuje cestu z Trutnova do Vrchlabí a dál do Krkonoš

29. 4. 2022

page.Name
Stavbaři začnou v pondělí 2. května opravovat frekventovanou výpadovou silnici I/14 z Trutnova směrem na Vrchlabí a Pec pod Sněžkou. Oprava za 23 milionů korun potrvá do poloviny června. Řidiči po opravovaném úseku, který bude dlouhý 2,2 kilometru, budou jezdit kyvadlově po polovinách silnice. Uvedla to regionální mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Petra Drkulová.

Silnice prochází trutnovskou Krkonošskou ulicí mezi čtvrtěmi Horní Staré Město a Dolní Staré Město v těsném sousedství průmyslové a obchodní zóny Krkonošská. Stavbaři z firmy M-Silnice kromě položení nového asfaltu doplní krajnice, upraví odvodnění a pročistí potrubí u propustků, uvedla mluvčí.

Již od března stavbaři na zakázku kraje pracují na obnově tří takzvaných polských mostů přes řeku Úpu na jediné přístupové silnici II/296 do Pece pod Sněžkou. Mosty, které postavily polské firmy v 70. letech minulého století, byly v havarijním stavu a stavbaři je do konce října postaví znovu. Do té doby budou řidiči staveniště objíždět po provizorních mostech. Kraj stavba přijde na 179 milionů korun.

Začátkem dubna stavbaři v Trutnově začali na páteřní silnici přes město v Pražské ulici v křížení s Úpickou a Žižkovou budovat kruhový objezd. "Stavba potrvá do prosince a dělníci na ulici také vybudují dva nové ostrůvky na přechodech pro chodce v okolí mateřské školy v ulici Na Struze," uvedla mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková. Investici za 33,8 milionu korun včetně daně dělá ŘSD.

Provoz přes přestavovanou křižovatku je ve směru od Hradce Králové do centra Trutnova jednosměrný. V opačném směru musejí řidiči objížďkou přes Úpské nábřeží a ulicí Československé armády. Výjimku mají pouze některé linkové autobusy a vozidla MHD, které v pracovní dny přes křižovatku do opačného směru pouští pracovníci stavby.

(ČTK)
Ilustrační foto: Wikipedia