Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

V Krkonoších o víkendu začne letní sezona, rozjedou se některé lanovky

29. 4. 2022

page.Name
Ve velkých střediscích Krkonoš v Královéhradeckém kraji o víkendu začne letní sezona. Ve SkiResortu Černá hora - Pec a ve středisku Špindlerův Mlýn se opět rozjedou některé lanovky. Informovali o tom zástupci obou středisek. Po plánované jarní odstávce v sobotu zahájí pravidelný provoz také kabinová lanovka na Sněžku.

Ve Ski Resortu Černá hora - Pec otevře také atrakce Herní krajina Pecka ve Velké Úpě a pro pěší začnou fungovat tři lanovky. "Půjde o kabinkovou lanovku na Černou horu z Janských Lázní a sedačkové lanovky, a to z Velké Úpy na Portášky právě k Herní krajině Pecka, a lanovku na Hnědý vrch k rozhledně v Peci pod Sněžkou," řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

Jízdenky bude možné o tomto víkendu zakoupit v pokladnách u lanovek. Letní e-shop, kde bude možné výhodněji a bez registrace koupit jízdenky, nebo rezervovat koloběžky a elektrokola bude SkiResort spouštět v příštím týdnu. Provozní doby lanovek ve SkiResortu jsou na webu. 

Od 30. dubna pojede denně i lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu na Sněžku. V dubnu je lanovka na Sněžku v provozu o víkendech, kdy jezdí od 08:00 do 18:00.

V Krkonoších nadále platí první, nejmírnější stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice. Podle horské služby se mohou vyskytnout laviny z mokrého sněhu. "Uvolnění laviny je možné jen při velkém dodatečném zatížení a jen ojediněle ve velmi strmém extrémním terénu," uvedla na webu Horská služba Krkonoše.

Na hřebenech Krkonoš je stále okolo 50 až 110 cm sněhu, více ho je na severních svazích, na jižních svazích je sněhu méně, jižní úbočí Kozích Hřbetů a Sněžky jsou téměř beze sněhu.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce