Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Silný vítr zastavil v Krkonoších lanovky na Sněžku a na Medvědín

28. 1. 2022

page.Name
AKTUALIZOVÁNO/ Silný vítr dnes zastavil kabinovou lanovku na Sněžku a čtyřsedačkovou lanovku ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Horská služba vydala výstrahu před silným větrem, který může mít na hřebenech rychlost přes 100 kilometrů v hodině.

Energetici v Královéhradeckém kraji dnes ráno evidovali dvě poruchy na vedení vysokého napětí na Rychnovsku a Náchodsku. Bez energie byly desítky domácností. "K 12:00 bylo vše opraveno," uvedla mluvčí energetiků Šárka Lapáčková Beránková.

U lanovky na Sněžku se mimo provoz ocitly spodní i horní úsek. Provoz lanovky na Sněžku je možný do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. Špindlerovští vlekaři ráno uvedli, že lanovka na Medvědín by se dnes mohla rozjet kolem 10:00.Později oznámili, že lanovka bude mimo provoz celý den a kvůli větru a namrzání lana zastavili i lanovku z Míseček na Medvědín.

Dnes ráno vítr na Sněžce podle dat polské krkonošské horské služby dosahoval rychlosti 112 kilometrů v hodině. Teplota na Sněžce byla minus osm stupňů Celsia.

V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Podmínky pro túry jsou z pohledu lavin převážně bezpečné. Na hřebenech Krkonoš je okolo 60 až 90 centimetrů sněhu. Za posledních 24 hodin na hřebenech napadlo téměř deset centimetrů sněhu.

(ČTK)
Screen foto: Skiareál Špindlerův Mlýn