Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Krabičková dieta = vyvážená nálada: Jak to, co jíte, ovlivňuje vaši náladu

16. 11. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Krabičková dieta nelze popřít, že dobré stravování je základním kamenem zdravého těla, ale dobrá strava je také důležitá pro zdravou mysl a náladu. Duševní zdraví je samozřejmě složité a determinované spoustou různých faktorů, z nichž mnohé jsou (bohužel) mimo naši kontrolu.

Ale provedením několika jednoduchých úprav v jídle, které jíte, a vašem životním stylu, můžete svému mozku dodat tolik potřebnou vzpruhu. Nárazový efekt bude mít pozitivní dopad na vaši celkovou pohodu, vytvoří větší odolnost a přispěje ke šťastnějšímu stavu mysli.

Krabičková strava udělejte to jako Středomoří

Vědci zjistili silnou vazbu mezi naší stravou a mozkem a říkají nám, že zdravější strava může pomoci chránit před depresí. Stručně řečeno, pokud chcete snížit riziko kognitivní poruchy (která potenciálně zahrnuje demenci), lépe spát a cítit se šťastněji, pak ustupte od vysoce zpracovaných potravin s vysokým obsahem cukru. 

Ve recenzované věděcké studii z roku 2019, které zůčastnilo 41632 respondentů vzešly důkazy, které nám říkají, že pomoc lidem s depresí pomoci zlepšení kvality jejich stravy může mít podstatný přínos pro jejich duševní zdraví.

Profesor Smitch doporučuje osvojit si tradiční středomořskou stravu – takovou, která má vysoký obsah celých zrn, zeleniny, ovoce, ryb s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin, ořechů a olivového oleje – která pomůže odvrátit depresi a poskytne vašemu mozku potřebné vitamíny, minerály a esenciální mastné kyseliny, které si zaslouží.

Přejídání ze stresu musí přestat

Emocionální jedení má mnoho odpovědí. Když jsme unavení a ve stresu, často nás lákají potraviny s vysokým obsahem cukru a tuku. Není to naše chyba, je to mechanismus přežití. 

Ten ping dopaminu, který dostáváme (chemická látka jako odměna v našem mozku), v nás vyvolává pocit štěstí a útěchy, ale je pouze krátkodobý. Strava plná potravin s vysokým glykemickým indexem (GI) si pohrává s naší hladinou cukru v krvi, což způsobuje prudký nárůst inzulinu následovaný havárií, která zase pohání kortizol a stres. 

A co víc, „špatným“ bakteriím v našich střevech se daří díky cukru, což vytváří nepříjemný pocit plynatosti a období pomalého nadýmání.

Přemíra nezdravých potravin bude mít negativní vliv na tělo, což povede k přibírání na váze, mozkové mlze a špatné náladě.

Pokuste se identifikovat „spouštěče“

Které způsobují, že sáhnete po nezdravých věcech, po kterých možná toužíte. Možná jste unavení z žonglérské práce a děti, tak sáhněte po vínu každý večer v 18 hodin. Možná, že při procházení e-mailů bezmyšlenkovitě svačíte lupínky a čokoládu. 

Upadnout do těchto typů vzorců chování je snadné. Koneckonců, lidé jsou tvorové zvyku. Ale společným úsilím nahradit špatný návyk dobrým (a držet se ho) vytvoříte pozitivní návyky vytvářející nervové dráhy, které bude snazší dlouhodobě udržovat. 

Vyzkoušejte hluboká dechová cvičení, jemné protažení nebo svižné procházky v přírodě, až budete mít příště strach a budete mít chuť na zpracované nezdravé jídlo.

Udržujte svou lednici zásobenou zdravými potravinami

Včerejší zbytky pamlsků nás mohou pronásledovat i dnes, zvláště pokud máme chuť na nezdravé věci. Zkuste se ujistit, že v lednici nedržíte nezdravé potraviny a připravte se tak, že ji místo toho naplníte vyváženou stravou, která se skládá z 5 jídel denně. Ze zajímavosti se podívejte jak vypadá jídelníček krabičkové diety od profesionálů na zdravé stravování.

Zkuste si naplánovat jídlo, s čím vám rádi pomůžeme. Stačí se obrátit na odborníky jejich menu jsou pečlivě vytvořena tak, aby vám přinesla dokonalou rovnováhu základních tuků, bílkovin a sacharidů, abyste se každý den cítili plní energie, silnější a nutričně podporovaní. S programy krabičkového menu nebudete mít hlad ani po nezdravém jídle, protože místo toho budete sytí výživnými a zdravými jídly.

Nejlepší potraviny milující mozek

Ujistěte se, že jíte širokou škálu následujících potravin, abyste optimalizovali své kognitivní funkce.

  1. Až 95 % serotoninu „hormonu štěstí“ je produkováno ve střevech, takže je důležité začlenit do stravy dostatek pre- a probiotik.  Listová zelenina, jako je brokolice a květák, stejně jako fermentované potraviny, jako je kefír, kysané zelí a Kombucha, udrží váš mikrobiom a vaši mysl zdravý.
  2. Mnoho ovoce a zeleniny, fazole a luštěniny, stejně jako celozrnný chléb a těstoviny, obsahují komplexní sacharidy, které stabilizují vaši náladu a pomalu uvolňují cukr do těla což je klíčové pro to, abyste se vyhnuli polednímu propadu a epizodám „věšení“.
  3. BIO vejce z volného chovu jsou skvělým zdrojem bílkovin a cenných vitamínů B, které přispívají ke zdravé funkci mozku.
  4. Losos, makrela, pstruh, sardinky obsahují omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které jsou důležité pro funkci mozku a komunikaci serotoninu a dopaminu. Mořské plody jsou také skvělým zdrojem zinku, který se podílí na téměř každém aspektu nervové činnosti. Výzkum naznačuje, že snižuje hněv a deprese také u mladých žen.

A nakonec nezapomeňte cvičit. Tato „běžecká nálada“, kterou dostáváte z návalů kardia, dělá zázraky s vaší myslí a bylo vědecky prokázáno, že zlepšuje vaše emocionální zdraví, energii a kognitivní schopnosti.

Ve společnosti JsmeFFmenu je posláním pomáhat lidem stát se zdravějšími a šťastnějšími prostřednictvím nutričně vyvážené stravy. Pokud chcete zlepšit své duševní zdraví a zlepšit náladu, zvažte jejich krabičkové jídelní programy, které byly pečlivě navrženy tak, aby vám dodaly všechny základní vitamíny, minerály a tuky, které potřebujete, abyste mohli co nejlépe fungovat.

...jsme Fitness Food Menu Podkrkonoší

Ve jFFMenu Vám již přes 10 let připravujeme moderní a komplexní způsob zdravého stravování. Produkty a služby jsou připraveny pro redukci váhy, snížení tělesného tuku i pro váš fyzický nebo psychický výkon, který potřebujete v práci nebo při sportu. Naším cílem je vaše zdraví, váš skvělý pocit a splněné cíle. Na to se jFFMenu orientuje především. Pro vyzkoušení nabízíme zkušební týden, kde se vyladí velikost porce, doručení a vyzkoušíte si zda vám bude naše menu vyhovovat. Netrápíme zákazníky hladem, u nás se hubne tím správně vyváženým jídlem. Objednávky na www.jsmeffmenu.cz. Více informací na 736 723 313 nebo na emailu: podkrkonosi@jsmeffmenu.cz.