Pondělí

2. října 2023

Nyní

11°

Zítra

12°

Svátek má

Možnost prvního lyžování na Černé hoře o víkendu využilo více než 800 lyžařů

27. 11. 2022

page.Name
Více než 800 lyžařů využilo o víkendu možnost prvního lyžování v nové zimní sezoně v Janských Lázních. Otevřen pro ně byl asi 300 metrů dlouhý úsek sjezdovky Anděl na Černé hoře. Počasí jim přálo, teploty se pohybovaly kolem nuly, na sjezdovce bylo kolem půl metru sněhu, řekl ředitel SkiResortu Černá hora - Pec Petr Hynek. V Čechách se o víkendu lyžovalo také v krušnohorských Potůčkách na Karlovarsku.

"Pokud nám počasí pomůže, využijeme teď dvě mrazivé noci a pokusíme se Anděla zasněžit v celé délce, aby byl připraven v celé délce. Takový je předpoklad, budeme to ale schopni říct až během týdne," uvedl Hynek.

Lyžaři ke sjezdovce Anděl ve výšce 1250 metrů nad mořem vyjížděli kabinkovou lanovkou z Janských Lázní, kterou se vraceli také zpět k parkovišti. Provoz lanovky a vleku u sjezdovky byl o víkendu od 09:00 do 16:00. Dospělí zaplatí za den lyžování na pokladně 390 korun, při koupi skipasu na internetu je cena 350 korun.

V největším českém zimním středisku Špindlerův Mlýn by chtěli začít lyžovat v sobotu 10. prosince. Na východě Čech ve stejný den zahájí provoz také lyžařské centrum v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem.

(ČTK)