Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Půl metru sněhu na sjezdovce. Na Černé hoře v sobotu zahájí lyžařskou sezonu

23. 11. 2022

page.Name
Lyžařská sezona ve SkiResortu Černá hora – Pec začne v sobotu 26. listopadu. Pro lyžaře bude připravena sjezdovka Anděl na Černé hoře nad Janskými Lázněmi ve zkrácené délce. Půjde o první lyžování v Královéhradeckém kraji. Na Černé hoře začala loni lyžařská sezona 3. prosince, v Krkonoších je to tradičně nejdříve.

„Díky prvnímu sněhu, který napadl v minulých dnech a mrazivému počasí, kdy jsme mohli zasněžovat, na Černé hoře začíná sezona už tuto sobotu. Svoji roli hraje i nadmořská výška, ze které těží SkiResort dlouhodobě. Sjezdovka Anděl končí v nadmořské výšce 1250 metrů,“ řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

V sobotu a v neděli 26. a 27. listopadu bude otevřená sjezdovka Anděl na vrcholu Černé hory v délce 300 metrů, lyžovat se bude oba dny od 9:00 do 16:00. „Na sjezdovce bude připraveno 50 cm sněhu,“ doplnila Plchová.

Lyžaři se ke sjezdovce dostanou z Janských Lázní kabinovou lanovkou a po lyžování je zpět k parkovišti sveze lanovka.

„Na vrcholu Černé hory bude po celou dobu otevřený Ford Bar. Na dolní stanici lanovky v Janských Lázních bude na víkend otevřená půjčovna a servis SkiResort Live, který své sjezdové vybavení a servis poskytne se slevou 50 procent. Zvýhodněné skipasy na první lyžování vyjdou nejvýhodněji při nákupu online na skiresort.cz," upřesnila Plchová.

Skipasy bude možné zakoupit i na místě, a to ve výdejním automatu sKiosku přímo u dolní stanice lanovky, nebo na pokladně. „Rozšířili jsme síť výdejních automatů tzv. sKiosků, kde lze vyzvednout on-line koupené skipasy, a zjednodušili jsme nákupní cestu skipasů. I letos platí, že kdo nakoupí skipasy s předstihem a on-line, může využít až 30procentní slevu,“ uvedla Plchová.

V areálech Černý Důl a Velká Úpa od loňska podle ní skipasy nezdražily. „U celoresortových lístků je meziroční zdražení na kamenné pokladně zhruba osmiprocentní. Při včasném nákupu on-line zákazník toto zdražení nemusí ani pocítit," sdělila Zina Plchová. Více informací je na webu.

V zimní sezoně na jeden skipas nabízí lyžování zhruba na 50 km upravených sjezdovek v areálech na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké a Malé Úpě a Svobodě nad Úpou.

SkiResort před nadcházející sezonou investoval do lepší úpravy sjezdovek i úspornějšího provozu více než 70 milionů korun, koupil také pět roleb na úpravu sjezdových tratí, které využívají technologii Snow SAT. Technologie umožňuje efektivně pracovat se sněhovou pokrývkou, kdy dokáže s přesností tří centimetrů určit výšku sněhu v konkrétním místě.

„V praxi to znamená, že pokud napadne dostatek přírodního sněhu, bude možné optimalizovat výrobu technického sněhu a tím výrazně snížit náklady,“ řekla Plchová.

Na sezonu se chystají i další střediska. V největším českém zimním středisku Špindlerův Mlýn by chtěli lyžařskou sezonu zahájit 9. prosince.

(ČTK)
Ilustrační foto: Michal Fanta