Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V Krkonoších v noci napadl sníh, na hřebenech hor mrzlo

17. 11. 2022

page.Name
Ve vyšších partiích trutnovskéko okresu dnes v noci nasněžilo, silnice jsou bez omezení sjízdné. Sníh kromě vyšších partií Krkonoš se držel někde i v horských údolích, například v Peci pod Sněžkou, poprašek napadl i u tvrze Stachelberk u Trutnova. Vyplynulo to z údajů horské služby, meteorologů a webových kamer.

"V Krkonoších přes noc napadl asi jeden centimetr sněhu od nadmořské výšky zhruba 800 až 900 metrů, sníh pravděpodobně v nejbližších dnech roztaje. Viditelnost na hřebenech Krkonoš je omezená, střídavě na 400 až 600 metrů, je tam mlha. Na výlet to ale normálně jde," řekl dnes Pavel Smejkal z Horské služby Krkonoše.

V Krkonoších na horské hřebeny se lze dostat pohodlně z Pece pod Sněžkou kabinovou lanovkou na Sněžku, z Janských Lázní na Černou horu a sedačkovou lanovkou ve Špindlerově Mlýně ve Svatém Petru.

První sníh nadcházející zimy napadl ve vrcholových partiích Krkonoších 18. září, následně se sněžení do nejvyšších českých hor vrátilo ještě 28. září. Závěr října byl ale naopak rekordně teplý, třeba poslední říjnový den byly v Krkonoších ve výškách nad 1000 metrů teploty kolem 19 stupňů Celsia. Ve vrcholových partiích Krkonoš pak opět nasněžilo v noci na 5. listopadu, přičemž pokaždé v dalších dnech sníh roztál. Loni přišel první sníh na hřebeny Krkonoš 12. října, o rok dřív to bylo 14. října.

Meteorologové na dnešek v Královéhradeckém kraji předpovídají zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle mlhy, odpoledne od západu na většině území občasný déšť, nad 1000 metrů, večer na severu nad 400 m déšť se sněhem nebo sněžení. Později večer by mělo srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty mají být mezi plus čtyřmi až sedmi stupni Celsia, na horách mezi minus jedním až dvěma stupni nad nulou.

(ČTK)
Foto: Screen webkamera skiareál Špindlerův Mlýn