Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Hotely a penziony ve Špindlerově Mlýně jsou na Silvestra obsazené z 90 procent

4. 12. 2022

page.Name
V největším krkonošském horském středisku Špindlerův Mlýn na Trutnovsku jsou hotely a penziony na silvestrovský týden obsazené zhruba z 90 procent. S trochou štěstí lze stále sehnat ubytování ve všech cenových kategoriích. Ubytování meziročně podražilo v průměru o deset procent, zájem o silvestrovské pobyty jsou srovnatelné s dobou před pandemií koronaviru. Uvedl to starosta a majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura. Pobyty na konci roku jsou ve středisku tradičně nejžádanější.

"Ceny za ubytování se mírně zvedly, kopírují ceny na trhu, inflaci. Hoteliéři a restauratéři jsou ale ohledně zdražování velmi opatrní, protože už nyní je to nepříjemné. Musí ale držet nějaký ekonomický řád," řekl Jandura.

Ubytovací kapacita ve Špindlerově Mlýně je podle zástupců radnice asi 16.000 lůžek, z nichž zhruba 8000 připadá na apartmánové domy.

"Zájem o ubytování v silvestrovském týdnu je srovnatelný jako před covidem, tedy zájem je ohromný. Co se týče skladby lidí, tak zahraniční a tuzemští klienti jsou zhruba v rovnováze. Z cizinců převažují Němci a Poláci. Stále lze sehnat ubytování ve všech kategoriích, i když míst rychle ubývá, není na co čekat," řekl Jandura.

Zahájení minulé zimní sezony ještě negativně ovlivnily restrikce související s pandemií koronaviru. Minulá zimní sezona podle Jandury proto začala naplno až s rozvolněním covidových restrikcí v únoru, do té doby byla velmi slabá, Začínající sezona je bez omezení a ve Špindlerově Mlýně si od ní slibují návrat k normálnosti, i když ji mohou negativně ovlivnit dopady energetické krize a vysoké inflace. Špindlerovský lyžařský areál by měl zahájit sezonu v pátek 9. prosince.

(ČTK)
Foto: Špindlerův Mlýn, archiv redakce