Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

O víkendu zahájí letošní svoji zimní sezonu i skiareál ve Špindlerově Mlýně

9. 12. 2022

page.Name
O víkendu zahájí zimní sezonu největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou rozšíří nabídku lyžování. Velké orlickohorské areály v Královéhradeckém kraji, Deštné a Říčky, plánují zahájit sezonu příští týden, vyplynulo z vyjádření jejich zástupců. Na Černé hoře na části sjezdovky Anděl se jako na prvním místě v kraji lyžovalo již o posledním listopadovém víkendu, přes týden je areál mimo provoz. V pátek 2. prosince zahájil víkendový provoz areálu Šerlišský Mlýn, jako první v Orlických horách, a v sobotu 3. prosince i krkonošský Skiareál Malá Úpa.

Areál Špindlerův Mlýn v sobotu spustí lanovky Hromovka a Pláně. "Od soboty bude v denním provozu modrá sjezdovka ve Svatém Petru s tím, že postupně budeme přidávat, co bude možné. Začínáme v sobotu v 8:30. V poslední době napadlo 15 až 20 centimetrů přírodního sněhu, hodně nám to pomohlo. Zasněžovat jsme začali před dvěma týdny. Sezonu zahajujeme tradičně druhý prosincový víkend," řekl ČTK Adam Svačina ze špindlerovského skiareálu.

Za plného provozu areál nabízí 27 km upravených sjezdovek, o víkendu se bude lyžovat na sjezdovce o délce 2,7 kilometru. Součástí sobotního zahájení sezony bude doprovodný program, více informací je na webu.

SkiResort Černá hora - Pec za plného provozu na jeden skipas nabízí lyžování zhruba na 50 km upravených sjezdovek v areálech na Černé hoře, v Peci, Černém Dole, Velké a Malé Úpě a Svobodě nad Úpou. Areál Černá hora je od pondělí 5. prosince mimo provoz, nejezdí ani kabinková lanovka z Janských Lázní na Černou horu.

"Od pátku 9. prosince se na Černé hoře otevře sjezdovka Anděl v celé délce. Od soboty 10. prosince se bude lyžovat taky na dětské sjezdovce Sport 1 na vrcholu Černé hory. Obě sjezdovky budou otevřené i během všedních dní. V Peci pod Sněžkou předpokládáme zahájení lyžařské sezony v úterý 13. prosince. Kdy otevřeme další sjezdovky, budeme upřesňovat později s ohledem na vývoj počasí," uvedla mluvčí SkiResortu Zina Plchová. V provozu bude na Černé hoře i kabinová lanovka. Více informací je na webu.

Nepřetržitý provoz o nadcházejícím víkendu zahájí také areál Malá Úpa. Od soboty 10. prosince do pátku 16. prosince bude lyžování možné na sjezdovce Pomezky v délce jednoho kilometru. Celý areál, tedy sjezdovky Pomezky, U Kostela, Trautenberk, Kolbenka a Dětské Parky, bude v provozu o víkendu 17. a 18. prosince, ale od 19. do 24. prosince pojede opět jen sjezdovka Pomezky. Celý areál včetně kluziště bude v provozu od 25. prosince, uvedl na webu Skiareál Malá Úpa společnosti SKIMU.

V lyžařském areálu v Říčkách v Orlických horách plánují zahájit sezonu během příštího týdne. V Deštném předpokládají, že zahájí 17. prosince, a to v areálu Marta II. "Definitivně rozhodneme příští týden podle toho, jak se podaří zasněžit. Pro nás je priorita perfektně se připravit na svátky," řekl ředitel střediska Petr Prouza.

Do pravidelného denního provozu se v sobotu 10. prosince vrátí kabinová lanovka na Sněžku. Od začátku listopadu je kvůli údržbě v režimu podzimní odstávky, v provozu byla o víkendech a svátcích.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Štefek