Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

24°

Svátek má

ŘSD vypsalo tendr za 13 miliard na stavbu dálnice z Trutnova na hranice

20. 12. 2022

page.Name
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo letošní největší zakázku na stavbu dálnice. Hledá zhotovitele úseku z Trutnova na státní hranici s Polskem. Odhadovaná cena 21 kilometrů dálnice je 13,068 miliardy korun. Na twitteru to dnes uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Na informaci upozornil server Zdopravy.cz.

„Je podána žádost o vydání stavebního povolení a dokončuje se majetkoprávní příprava,“ napsal Mátl. Na profilu zadavatele zatím soutěž není.

Server uvedl, že je vykoupeno téměř 90 procent pozemků. Na konci listopadu ŘSD uzavřelo smlouvu na záchranný archeologický výzkum. Součástí stavby je nový průtah východním okrajem Trutnova. Na trase vzniknou dva tunely. Každý bude zhruba půl kilometru dlouhý. V Královci se D11 napojí na budovanou polskou silnici S3.

Geograficky jde o poslední úsek dálnice D11, podle zahájení stavby ale o předposlední. ŘSD má výrazné problémy získat povolení pro úsek Jaroměř – Trutnov, u této části zatím není datum zahájení příliš jisté, píše server.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a zatím je z plánovaných 154 kilometrů hotových 113 kilometrů. Od prosince 2021 dálnice končí na severním okraji Jaroměře. Navazuje na ni silnice I/37 směrem na Trutnov. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) už dříve uvedlo, že celá dálnice D11 až na hranice by mohla být hotová v roce 2027.

(ČTK)