Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Vodní blahobyt pro každého v lázeňském aquacentru

11. 2. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Víte, že v Janských Lázních funguje termální aquacentrum pro veřejnost? Otevřeno je v odpoledních a večerních hodinách každý den, o víkendu i svátcích. Legenda tvrdí, že teplý léčivý pramen objevil na úpatí Černé hory zbrojnoš Jan z Chockova. Mělo se tak stát v roce 1006. Historici se sice přiklánějí k jeho mnohem pozdějšímu nálezu, nicméně jméno spojené s Janem už prameni zůstalo. A nejen jemu, připadlo následně i lázním a městečku. Pokud chcete na vlastní kůži pocítit blahodárné účinky Janova pramene, vydejte se do Aquacentra.

Kdo přijede autem, může zaparkovat buď u Lesního domu, na centrálním parkovišti u lanové dráhy, nebo přímo před Aquacentrem (to ale jen v případě, že patří k hostům a pacientům lázní). Pěšky se k budově dostanete podle navigačních šipek. Objekt je navíc propojen s hotelem Terra.

Dva prameny v jednom bazénu

Návštěvníci Aquacentra mohou využít především rehabilitační bazén napouštěný léčivými minerálními prameny. Jde o zmíněný Janův pramen a také Černý pramen, oba z prameniště v Rudolfově údolí, které je mimochodem natolik vydatné, že vodou zásobuje i Dětskou léčebnu Vesna. Ponoření do bazénu je mimořádně příjemné, voda má 27 °C.

Nádrž nepravidelného tvaru pokrývá plochu 230 m2, a protože je hluboká od 1,2 do 1,5 metru, užijí si pobyt ve vodě plavci i neplavci, dospělí i děti. Kdo přijde večer, může se kochat podvodním barevným osvětlením. Celý prostor rehabilitačního bazénu díky němu získává velmi přívětivou atmosféru.

Stejně jako v podobně moderních zařízeních, také v janskolázeňském Aquacentru najdete masážní a perličková lůžka, vodní clony, protiproud i dvě vířivky - ta venkovní je vyhřívaná na 32 °C. Na své si přijdou milovníci finské sauny a parní sauny, nechybí přirozeně ani zchlazovací bazének.

Procedury na míru

Pro relaxaci, regeneraci a detoxikaci celého těla si návštěvníci mohou dojít do wellness. Zkušení maséři jsou připraveni poskytnout klasickou masáž k uvolnění svalů a kloubů, která dodá energii, ale také třeba speciální havajskou masáž Lomi Lomi. Jejím účelem je vyvolat hlubokou relaxaci, harmonizovat, rozpustit blokády a povznést na duši.

Oblíbená masáž lávovými kameny napomáhá detoxikaci, zbavuje stresu, podporuje životní energii. O odtok lymfy se zase postará bambusová masáž prováděná pomocí oleje a bambusových tyčí. Má obnovující a drenážní účinky, navíc podporuje boj s celulitidou. Dokonalý odpočinek přivodí aroma masáž odstraňující díky éterickým olejům únavu a duševní nepohodu. Parafín na ruce ocení lidé s bolestí pohybového aparátu a potřebou prokrvit pokožku.

A nakonec zmiňme i peloid – sáček s prohřátou rašelinou, která předává svalům a tkáním blahodárné teplo, uvolňuje je a relaxuje.

Kdy se vydat za zážitky

Na návštěvu bazénu, pobyt v sauně nebo skvělou masáž je vhodná doba vždycky. Podzimní a zimní dny jsou k nim ale jako stvořené. Brzy se stmívá, počasí ne vždy přeje dlouhým procházkám. Odpoledne či večer aktivně strávené „u vody“ pod střechou přináší psychické uvolnění, lepší náladu, posílení svalstva celého těla i zlepšení obranyschopnosti. Účinek lze ještě znásobit saunováním či doplnit masáží.

Aquacentrum je otevřeno od 16 do 21 hodin V zimní sezoně (od 1. 1.) je otevřeno od 13 do 21 hodin, stejně jako o víkendu a o svátcích. Na masáže se návštěvníci mohou objednat v recepci. Pokud jde o ceník, výše vstupu do bazénu nebo bazénu a saunového světa se odvíjí od sezony. Výrazného snížení ceny lze dosáhnout zakoupením permanentky. Děti od 1 roku do 2 let, stejně jako držitelé ZTP/P, jejich doprovod a pacienti lázní platí polovic. Mladší děti nemají z bezpečnostních důvodů do Aquacentra vstup povolen.

Všechny potřebné informace o nabídce Aquacentra jsou na webu janskelazne.com/aquacentrum.