Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

YogFest Hor. Festival, který není jen pro blázny zapálené do jógy

19. 9. 2022

page.Name
Jógový festival, který pro každého může znamenat něco jiného. Pro začátečníka je to šance porozumět praxi a pro ostříleného jogína příležitost svou praxi prohloubit. YogFest hor v trutnovském Uffu se koná již tento víkend 23. až 24. září, tedy zhruba ve stejné v době, kdy platí, že začíná období výdechu.

„Mám radost, že světlo světla spatřil opět krásný program, který představí různé styly jógy s těmi nejmilejšími a zkušenými lektory, co znám,“ hlásí pořadatelka festivalu Ilona Limberská, která je majitelkou studia Sádhana yoga studio na Krakonošově náměstí. „Na festivalu vám představíme různé styly jógy věnované vybraným principům, každá však bude mapovat i navigovat v těle, mysli i srdci,“ dodává.

Lekce budou opět koncipované tak, aby bavily a daly se bez problémů zvládnout. „Festival opravdu není jen pro ty blázny zapálené do jógy,“ usmívá se žena, podle které uplynulé období bylo syté a poučné a přineslo mnoha lidem změny, které bychom sami od sebe neprovedli. V duchu věčného učení o „moudrosti velkého nic” a uvědomění si, že změna je jediná konstanta, která je v životě jistá.

Organizátoři poučeni loňským ročníkem, kdy ve stejný čas běžela zajímavá přednáška a lákavá lekce a návštěvníkům to bylo líto, přinesli pro letošní ročník variantu dvoudenního festivalu. „Také jsme zvolili poklidnější tempo celého festivalu. Jóga je především o vnímání světa skrze svoje oči, o soustředění, o prožitku, protože emoce mají výpovědní hodnotu,“ poukazuje Ilona Limberská.

V pátek například na festivalu dostane prostor Pavel Moric. Kouč, speaker, trenér. Jeho přednášky jsou zábavné, hravé, interaktivní. Je to jedinečná příležitost pro širokou veřejnost. Téma přednášky je Umění žít. Sobota je věnovaná prožitku a spřízněným aktivitám. V hlavním sále Uffa proběhne šest lekcí jógy a celý festival zakončí gongová koupel a zpěv. Mocný to zážitek. „Bylo by nespravedlivé vyzdvihnout jedno dvě jména z programu, neboť všichni účinkující jsou tak úžasní!“ odpovídá Ilona Limberská na otázku, kdo všechno se v Trutnově objeví.

V jógovém studiu Sádhana na Krakonošově náměstí bude možné zajít na přednášku o bylinkách nebo ajurvédě, workshop stojky či jógu smíchu. Postaráno bude i o kulinářský zážitek.

Více informací zjistíte na stránkách www.yogfesthor.cz.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Marie Kopřivová a Lenka Pekárková