Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Horská služba v Krkonoších v posledních dnech zachraňovala několik turistů

14. 3. 2023

page.Name
Horská služba v Krkonoších v posledních dnech zachraňovala ve volném terénu několika turistů. Většinou podcenili meteorologickou situaci nebo přecenili své sily.

Například v neděli dopoledne obdrželi záchranáři informaci o sklouznutí turistky úbočím Sněžky na polskou stranu do Kotle Lomniczki. "Pád utrpěla při pohybu po uzavřené Jubilejní cestě na Sněžku, v úseku kde jsme prováděli v posledních letech již několik obdobných záchranných akcí," uvedl Tomáš Novák z Horské služby Krkonoše.

V neděli v podvečer se rozběhla záchranná akce také ve Špindlerově Mlýně, kde na zledovatělém terénu uvízli tři turisté na cestě Českopolského přátelství, v úseku mezi Špindlerovkou a Poledním kamenem. Opět šlo o lokalitu, která je za podmínek zledovatělých cest na hřebenech Krkonoš, zcela typickou pro uváznutí turistů nebo nedobrovolný výlet na polskou stranu hor, uvedli horští záchranáři.

V Krkonoších včera kleslo lavinové nebezpečí ze třetího na druhý stupeň z pětidílné mezinárodní stupnice. Druhý lavinový stupeň znamená mírné nebezpečí lavin. Na hřebenech Krkonoš je 100 až 160 centimetrů sněhu.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce