Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Pět korun na charitu. Část z ceny jízdenky na Sněžku podpoří dětský hospic

30. 6. 2023

page.Name
Návštěvníci Sněžky o letních prázdninách přispějí nákupem jízdenky na lanovou dráhu dětskému hospici Dům pro Julii v Brně. Z každé jízdenky získá nezisková organizace, která spolupracuje s městem na stavbě hospice a pečuje o nevyléčitelně nemocné děti, pět korun. Charitativní spolupráci pro červenec a srpen schválilo vedení akciové společnosti Lanové dráhy Sněžka, kterou vlastní město Pec pod Sněžkou.

"Tento způsob podpory upozorní na potřebu sounáležitosti. Lanová dráha ulehčuje návštěvníkům výstup na nejvyšší horu republiky, stala se cílem letních rodinných dovolených. Jsme rádi, že v letošní hlavní sezoně část výtěžku z jízdného symbolicky odlehčí některým rodinám v jejich každodenní náročné situaci, a to díky činnosti organizace Dům pro Julii," uvedla starostka města Pec pod Sněžkou Ilona Karlíková (SNK Velká Úpa - Pec).

Stavba lůžkového dětského hospice za 160 milionů korun začala v Brně loni v létě, zahájení provozu je v plánu v létě 2024. Hospic nabídne deset pokojů, část pro odlehčovací službu a část pro děti v terminálním stadiu nemoci. Další pokoje budou pro rodiny nemocných. Tým Domu pro Julii již nyní poskytuje zdravotní a sociální podporu rodinám s vážně nemocnými dětmi v jejich domácím prostředí. Zdravotní sestry a pečovatelé dojíždějí za dětskými klienty po Jihomoravském kraji.

"Cílem naší organizace je odlehčit rodinám, které pečují o své nevyléčitelně nemocné děti 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Péče je to dlouhodobá a velmi intenzivní. Umožňujeme pečujícím rodičům si na chvíli odpočinout. V lůžkovém hospici poskytneme komplexní služby, zprostředkujeme veselé okamžiky a podporu i v těch nejtěžších chvílích. Je důležité si uvědomit, že dětský hospic nebude pouze místem posledního rozloučení, ale prostorem naplněným dětskou radostí. Propojení turistiky a pomoci druhým nás těší," řekla ředitelka organizace Radka Vernerová.

Sněžka je jednou z nejnavštěvovanějších turistických lokalit v Krkonoších i celé republice. Služby lanové dráhy loni využilo téměř čtvrt milionu turistů. Jízdné lanovkou z Pece pod Sněžkou na nejvyšší českou horu a zpět bude o prázdninách stát 680 korun, do mezistanice na Růžové hoře a zpět vyjde na 480 korun. Z každé jízdenky bude pět korun věnováno organizaci Dům pro Julii, a to až do maximální stanovené výše hodnoty daru 500.000 korun.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce