Sobota

13. července 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Safari Park Dvůr Králové uspořádal Africké dny, jen o víkendu přišly tisíce lidí

31. 7. 2023

Safari Park Dvůr Králové uspořádal Africké dny, jen o víkendu přišly tisíce lidí 16 snímků
Sedmidenní festival africké kultury v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku přilákal 41.000 návštěvníků. Akce nazvaná Africké dny začala ve dvorské zoo v pondělí 24. července a skončila v neděli. Součástí programu byly například škola bubnování, africká gastronomie nebo čtení afrických pohádek, řekla Markéta Grúňová z dvorského safari parku. Vstup na Africké dny je tradičně v ceně vstupného do zoo.

Program Afrických dnů vyvrcholil o víkendu. "Po celý víkend bylo otevřené tradiční africké tržiště s rekordními 20 organizacemi, které obchodují s africkým zbožím nebo v Africe působí. Dorazili umělci, kuchaři a prodejci z Ghany, Konga, Keni, Jihoafrické republiky a Zimbabwe," řekla Grúňová.

Kromě programu na pódiu amfiteátru procházeli po areálu hudebníci hrající na hudební nástroj mbira. "Jeho zvuk je používán při terapiích a nevadí ani zvířatům v zoo. Návštěvníci se také učili bubnovat na djembe, nechávali si z vlasů zaplétat copánky, naslouchali africkým pohádkám a ochutnávali gastronomické speciality subsaharské Afriky," řekla Grúňová.

Během letošních Afrických dnů nejvíce návštěvníků do dvorského safari parku dorazilo ve čtvrtek, a to 8300 lidí, o 1000 méně v úterý. "Návštěvnicky silný byl i víkend, během nějž do zoo dorazilo celkem 12.000 lidí," dodala.

Dvorská zoo, kterou vlastní Královéhradecký kraj, se zaměřuje na Afriku, známá je například úspěšným chovem afrických kopytníků či nosorožců. Loni návštěvnost zoo vzrostla meziročně o 23 procent na rekordních 669.432 lidí. Zoo je nejnavštěvovanějším turistickým cílem ne východě Čech.

Součástí zoo je také oblíbené safari, v němž lidé ve vozidlech jedou mezi volně žijícími zvířaty. Safari založil Josef Vágner, který byl ředitelem dvorské zoo v letech 1965 až 1983. Podle safari, které Vágner inicioval, začala dvorská zoo pro celou zahradu používat nový marketingový název Safari Park Dvůr Králové.