Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Ve Volanově bude uzavřena silnice kvůli opravě mostu

18. 7. 2023

page.Name
Hlavní tah z Trutnova na Jičín čeká uzavírka. Ředitelství silnic a dálnic ČR zde brzy zahájí opravu mostu, která potrvá do konce října. Řidiči se nevyhnou objízdným trasám. Most se nachází těsně před odbočkou na Dolce, kam jezdí lidé do kempu.

Ve čtvrtek 27. července začne oprava mostu přes potok v Jičínské ulici, u křižovatky s ulicemi Letní a U Sokolovny. Dle informací Ředitelství silnic a dálnic ČR je to nevyhnutelná akce. Současný most bude kompletně zbourán, protože je ve špatném technickém stavu, a nahradí ho zcela nová mostní konstrukce. Práce budou probíhat v poměrně úzkém prostoru, který neumožňuje výstavbu provizorního přemostění, a tak půjde o kompletní uzavírku. Hotovo by mělo být na konci října, do té doby se řidiči musí obrnit trpělivostí.

Pro občany Trutnova se městu podařilo najít řešení, jak stavbu objet, a to přes ulici U Sokolovny. „Provoz bude kyvadlový, řízený semafory. Budou tudy moci projíždět pouze občané Trutnova. Doporučujeme proto všem, aby u sebe měli občanský průkaz, kde mají uvedené trvalé bydliště, kvůli ověření při případné kontrole ze strany Policie ČR,“ upozorňuje vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Trutnov David Jelínek.

Ostatní řidiči musí využít alternativní objízdné trasy v souladu s dopravním značením, protože ulice U Sokolovny kapacitně nepojme veškerou současnou dopravu. Obyvatelé Vlčic, Pilníkova, Starých Buků a Chotěvic budou moci jezdit přes obec Vlčice a po Vlčické ulici. Stejnou trasou bude projíždět také veřejná meziměstská autobusová doprava. Ostatní vozidla budou vedena přes Hostinné.

Po dobu opravy mostu v Jičínské ulici bude MHD Trutnov zachována, ovšem v lehce pozměněném režimu. Cestující jedoucí linkou č. 2 si na zastávce Trutnov, průmyslová zóna (u Vitesca) přesednou do menšího autobusu, který projede přes semafory ulicí U Sokolovny. V opačném směru si cestující přesednou na této zastávce z menšího do klasického autobusu. 

Od čtvrtka 27. července bude také kompletně uzavřena ulice Rekreační v úseku od křižovatky na Dolníky po tábor M.A.S.H., a to pevnou zábranou. Komunikace bude přístupná pouze pěším a cyklistům. „Tuto cestu využívají cyklisté a chodci, často maminky s kočárky nebo s dětmi, směřující do kempu. S ohledem na jejich bezpečnost, aby nedošlo ke střetům, jsme se rozhodli tuto komunikaci uzavřít pro případ, že by si z ní někdo chtěl udělat alternativní objízdnou trasu. Tato komunikace takovému provozu zkrátka nevyhovuje,“ dodává David Jelínek.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková