Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Na Trutnovsku skončila topná sezona, téměř o dva týdny později než loni

23. 5. 2023

page.Name
Společnost ČEZ Teplárenská dnes na Trutnovsku s příchodem teplejšího počasí ukončila topnou sezonu. Stalo se tak téměř o dva týdny později než loni, kdy topná sezona skončila 11. května. Uvedla to mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková. V Hradci Králové skončila topná sezona v pondělí.

ČEZ dodává na Trutnovsku teplo do 15.600 domácností. Teplárenské soustavy provozuje v Trutnově, Dvoře Králové nad Labem a ve Vrchlabí. V Trutnově a Vrchlabí dodávky tepla skončily dnes, ve Dvoře Králové nad Labem již v pondělí. Sezona začala v Trutnově a ve Vrchlabí loni 15. září, ve Dvoře Králové o den později.

Podle vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu topná sezona začíná 1. září a končí 31. května. Firmy dodávají teplo v případě, že teplota vzduchu klesne pod 13 stupňů Celsia. Musí tak být dva následující dny po sobě, a pokud předpověď počasí nepředpokládá v dalších dnech zvýšení teploty nad 13 stupňů Celsia.

I další teplárny v Česku přestaly v minulých dnech topit. Podle Teplárenského sdružení byla letošní topná sezona v ČR o dva týdny delší a o 2,7 procenta chladnější než minulá. Spotřeba tepla i přesto meziročně klesla v průměru o šest až 11 procent.

(ČTK)
Ilustrační foto: Pixabay.com