Neděle

21. dubna 2024

Nyní

-5°

Zítra

-4°

Svátek má

Návštěvnost safari parku vzrostla o 23 procent na rekordních 669 432 lidí

3. 1. 2023

page.Name
Návštěvnost Safari Parku Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku loni vzrostla meziročně o 23 procent na rekordních 669.432 lidí. Předloni do zoo přišlo 543.772 lidí. K vysoké návštěvnosti vedle příznivého letního počasí přispěly i novinky v chovu. "Otevřeli jsme expozici s tučňáky brýlovými, narodila se také atraktivní mláďata, například malí levharti nebo dva nosorožci," uvedl ředitel zoo Přemysl Rabas. Zoo patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem ne východě Čech.

V červenci do zoo, která se specializuje na Afriku, zavítalo téměř 154.000 lidí a v srpnu přes 148.000. Nejvyšší denní návštěvu zoo zaznamenala 29. října, kdy v rámci akce Týden duchů do safari parku přišlo 9408 lidí. K nárůstu návštěvnosti zahrady podle jejího vedení přispělo i natáčení televizního ZOO přímo v zahradě a po covidové pauze návrat návštěvníků z Polska.

Tučňáky zoo začala chovat poprvé ve své téměř osmdesátileté historii. Jejich průchozí expozice, která přišla na 43 milionů korun, napodobuje část namibijského města Lüderitz na pobřeží Atlantského oceánu. Od poloviny loňského srpna také pozornost návštěvníků přitahuje v pavilonu Vodní světy vzácný krokodýl štítnatý.

Dvorský safari park byl předloni podle státní agentury CzechTourism šestým nejnavštěvovanějším cílem v Česku. Ze zoologických zahrad byly před Dvorem Králové jen zoo v Praze a ve Zlíně. Nejvíce lidí loni přilákala lanovka na pražský Petřín, kterou se svezl milion pasažérů.

(ČTK)
Foto: Archiv redakce