Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Další zasloužený triumf EPO1. Stalo se celorepublikovou Stavbou roku 2023!

26. 11. 2023

page.Name
Dalším obrovským úspěchem se může pochlubit Centrum současného umění EPO1 v Trutnově – Poříčí. Po titulu Stavba roku 2023 Královéhradeckého kraje, který nedávno získalo mezi 30 nominovanými stavbami, uspělo i v celorepublikové konkurenci zhruba 120 nominovaných staveb. Architektonický tým Tsunami z Náchoda, který vytvořil projekt na přestavbu bývalé elektrárny na galerii umění, převzal v pátek v pražském Rudolfinu celorepublikové ocenění Stavba roku 2023.

Toto zasloužené ocenění vyhlásil předseda rady programu Stavba roku, architekt Jan Fibiger. Podle hodnotitelů byl tento titul udělen zcela výjimečné konverzi průmyslového areálu. „Genius loci stavby vychází z industriální podstaty a byla revitalizována do mimořádné podoby téměř verneovského technicistního světa s uměleckou náplní.“ Ocenění převzali zástupci ateliéru Tsunami. „Děkujeme za tuto krásnou cenu, moc si toho vážíme a radujeme se z toho,“ řekl architekt Michal Ježek a poděkoval především investorům a vizionářům manželům Kasperovým, kteří stavbu vybudovali bez jediné koruny z veřejných zdrojů a přinášejí kulturu do regionu.

„Je nám ctí a potěšením být společně s vámi u krásných projektů! Přijměte naše upřímné poděkování a zároveň ujištění, že ateliér Tsunami od nás má zadání na další zajímavé projekty s výhledem několika příštích let. Továrna na sny se točí na plné obrátky,“ uvedli k významnému ocenění zakladatelé Galerie současného umění EPO1, manželé Renata a Rudolf Kasperovi, kteří zároveň poděkovali všem partnerům podporujícím projekt EPO1. „Velmi si každé podpory vážíme a je pro nás závazkem,“ dodali.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv EPO1