Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Podpora pro Amálku: Pomozme malé bojovnici na její cestě

1. 11. 2023

page.Name
Amálka Holmanová je malá bojovnice, která se před čtyřmi lety narodila v Trutnově. Bohužel s dětskou mozkovou obrnou (DMO) a řadou dalších zdravotních komplikací. Má vrozenou vývojovou vadu CNS s mikrocefalií, pachygyrií a hypoplazií mozečku a také střední nedoslýchavost na jedno ucho. Přesto se s podporou své rodiny a blízkých snaží žít plnohodnotný život.

Jednou z výzev, se kterými se Amálka a její rodina potýkají, je logistika každodenního života. Amálka potřebuje spoustu speciálních pomůcek, které jsou k jejímu životu nezbytné, ale v rodinném autě už pro ně není dostatek místa. Ať už je potřeba jet na pravidelné léčebné rehabilitační pobyty, cvičení nebo k lékařům, vždy je to logistická výzva. Navíc rodina by chtěla také Amálku brát na výlety a umožnit jí zažívat radost z objevování světa jako každé jiné dítě.

S cílem zjednodušit Amálčin život a umožnit jí plně se zapojit, rozhodla se její rodina požádat veřejnost o pomoc. Cílem je pořízení nového, většího a bezpečnějšího automobilu, který bude schopen pojmout všechny speciální pomůcky potřebné pro Amálčin život, včetně speciálního kočárku. Na stránkách Donio.cz tak vznikla sbírka, kde vaše podpora může udělat obrovský rozdíl v životě této malé bojovnice. Do ukončení sbírky zbývá ještě měsíc.

Zapojit se do sbírky a další informace získáte ZDE.


Před dvěma roky už lidé v Trutnově ukázali, že jim život Amálky není lhostejný a v rámci charitativního Běhu Dobrého Draka pro ni vybrali peníze na speciální kočárek.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: archiv rodiny