Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Trutnov znovu uzavře ulici Na Struze, kvůli montáži konstrukce lávky

29. 11. 2023

page.Name
Jedna z klíčových dopravních tepen v Trutnově, ulice Na Struze, nebude v příštích dnech průjezdná. Od 1. prosince totiž začne avizovaná montáž konstrukce nové lávky, která silnici překlenuje a spojuje centrum města s Kryblicí.

Výměna 45 metrů dlouhé lávky vystavěné v devadesátých letech začala demontáží v srpnu. Během podzimu však radnice oznámila změnu v harmonogramu prací.

Aktuálně dojde k montáži první části konstrukce nadchodu a instalaci kabelů pro transfúzní stanici. Práce si vyžádají změny v dopravě. „Z důvodu instalace první části konstrukce lávky bude ve dnech 1. až 12. prosince ulice Na Struze uzavřena,“ oznámila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Objízdná trasa povede ulicemi Československé armády a Úpské nábřeží. Autobusy budou jezdit Žižkovou ulicí, kde budou mít také dočasnou náhradní zastávku. Chodci mají Na Struze dočasný přechod přes silnici, spojuje ulice Pod Sadem a k Příkopu.

Důvodem změny harmonogramu je podle radnice prodloužení výběrového řízení, a tím pádem posunutí realizace lávky do zimního období. „Bylo nutné upravit projektovou dokumentaci tak, aby na lávce mohly být osazeny inženýrské sítě během zimy. Druhá část lávky bude instalována až v novém roce, podle klimatických podmínek,“ upřesnila mluvčí Michaela Dědková.

Výměna lávky pro pěší bude stát téměř 29 milionů korun. Trutnov na ni získal dotaci přes 24 milionů korun. Kompletně obnovená bude příští rok.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň