Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

O víkendu začne naplno lyžařská sezona, Svatý Petr nabídne tradiční SkiOpening

8. 12. 2023

page.Name
V Krkonoších o víkendu začne naplno lyžařská sezona. K otevřeným areálům ve Špindlerově Mlýně, na Černé hoře či v Malé Úpě se přidají další střediska. Řada z nich zahájí provoz již v pátek, například Pec pod Sněžkou. Loni lyžařská sezona v kraji naplno začala 17. prosince.

Největší krkonošský skiareál Špindlerův Mlýn zahájil sezonu minulou sobotu. Ve středu v areálu Medvědín otevřel další sjezdovky, na nichž leží kolem půl metru sněhu. Od pátku se bude ve Špindlerově Mlýně lyžovat i v areálech Svatý Petr, Hromovka a od soboty i na Horních Mísečkách.

Na sobotu ve špindlerovském Svatém Petru chystají tradiční SkiOpening se zábavním a hudebním programem s českými předními kapelami jako Monkey Business, Tata Bojs, MYDY a Ventolin. Kompletní program najdete ZDE.

„V sobotu bude v provozu téměř celý areál. Oficiální zahájení sezóny se tak uskuteční za parádních podmínek, které jsme na horách už dlouho nezažili,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš. V plné sezoně středisko nabízí téměř 30 kilometrů sjezdovek.

Krkonošský SkiResort Černá hora - Pec, který má od pátku 1. prosince v provozu areál na Černé hoře u Janských Lázní, zahájí v pátek sezonu v Peci pod Sněžkou. Otevřeno bude v Peci 8,5 kilometru sjezdovek, šest vleků a dvě lanovky. Večerní lyžování na Javoru bude v pátek a v sobotu. Na Černé hoře, kde leží až metr sněhu, jsou nyní v provozu dvě lanovky a dva vleky a otevřeno je šest kilometrů sjezdovek. Na vrcholu Černé hory mají běžkaři upraveno asi deset kilometrů tratí. Ve střediscích Černý Důl a Velká Úpa Skiresort předpokládá zahájení lyžařské sezóny 16. prosince.

Areál Malá Úpa na hřebenech Krkonoš je v provozu od soboty. Ke kilometrové sjezdovce Pomezky areál o nadcházejícím víkendu přidá lyžování na sjezdovce Rennerovka. V pátek zahájí večerním lyžováním sezonu areál Mladé Buky u Trutnova, následně bude mít otevřeno denně. V sobotu odstartuje svůj provoz i lyžařský areál na Benecku. Běžkaři naopak mohou využít upravený běžecký okruh ve Vejsplachách u Vrchlabí.

Na hřebenech Krkonoš leží 40 až 70 centimetrů sněhu a platí nejnižší, první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice.

(ČTK)
Foto: Jiří Štefek